Ważne

PlayStation Suite nie tylko dla tabletów Sony

Podczas konferencji AsiaD, Kaz Hirai, prezes Sony Computer Entertainment, zapowiedział, że firma pracuje nad zapewnieniem dostępu do emulator gier PlayStation nie tylko produkowanym przez siebie tabletom Sony S i P, ale także urządzeniom innych marek.

To przełomowa decyzja, która jest dla nas kompletną niespodzianką; jedną z najbardziej interesujących i najczęściej rozpoznawalnych funkcji tabletów Sony S i P była integracja z usługą PlayStation Suite i możliwość emulacji leciwych, lecz bardzo dobrych gier PSX. Trudno powiedzieć, co skłoniło Sony do rezygnacji z ekskluzywności tego dodatku i udostępnienia go innym producentom. Możliwe, że przyczyną zmiany nastawienia są pieniądze lub bardziej ambitne, nieznane nam jeszcze plany snute przez japońskiego giganta rynku elektroniki użytkowej.

Warto dodać, że Sony pracuje nad uniwersalnym SDK, które umożliwi programistom tworzenie gier kompatybilnych z wieloma platformami: konsolami stacjonarnymi PlayStation 3, konsolami przenośnymi PS Vita, tabletami z systemem Android oraz wybranymi smartfonami Sony Ericsson. Wygląda na to, że era mobilnego grania dopiero się rozpoczyna.

via SlashGear

Komentarze

 • Brzmi świetnie:) Było wiele świetnych gierek na tę konsole, lepszych i bardziej rozbudaowanych niż te dedykowane na tablety.
  Chętnie zagrałbym np. w Final Fantasy 7 na tablecie;]

  • agn

   a ja w tenchu :D

   • lukas

    O tak. Resident Evil 2,3 + Vigilane ;)

 • klasyk

  powód jest jeden – kasa. Sprzedaż tabletów sony nawet z tym “ps exclusive” jest b. słaba. A skoro “emulator” działa na tegra2=obecnie większość androidowych tabletów na rynku – jest szansa na znalezienie dość licznego grona nabywców na odgrzewane stare tytuły :)

  to zdecydowanie sensowniejszy krok dla sony, niż by miał wyjść jakiś free emulator ;) tak przynajmniej mają szansę, że im jakiś $ wpadnie :) No i gracze będą mieli co wspominać z klasyki PS :)

 • Artur

  Pewnie tak wyśrubowali ceny na te starocie, że nikt ich nie chciał kupować. Poza tym jest FPSE więc nikt nie widział powodu aby płacić Sony, może go zdejmą z Marketu, ale to żaden problem.
  Jeżeli te gry będą sprzedawane za 0.99$ o jeszcze przełknę, bo tyle są warte. Ten news tak czy siak wzmaga moją niechęć do Sony.

 • jozek

  asus eee pad transformer lepszy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona