Ważne

Tablety z Tegrą 3: jeden w 2011 roku, więcej w 2012

Eladara Murtazina nikomu nie trzeba przedstawiać. Człowiek ten ma dostęp do wszelkich tajnych/poufnych informacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, czego jedynie można mu pozazdrościć. Dziś na swoim koncie na Twitterze podzielił się bardzo ciekawą dla nas wiadomością dotyczącą tabletów internetowych z czterordzeniową Tegrą 3, które zadebiutują jeszcze w tym roku. Nie ukrywam, jest ona lekko rozczarowująca.

Na pewno z zainteresowaniem czekacie na rynkową premierę tabletów z Tegrą 3. Dzięki zastosowaniu tego układu, urządzenia mają oferować niższy pobór energii i dłuższy czas pracy na akumulatorze niż dotychczas znane modele z procesorem poprzedniej generacji. Problem jest tylko jeden: na rynku w 2011 roku zadebiutuje tylko jeden z tablet z najnowszym układem nVidii. Który to będzie? Oczywiście Asus Transformer Prime.

Z tej informacji można więc spokojnie wywnioskować (co Murtazin potwierdza), że w 2012 roku ma nastąpić wysyp tabletów pracujących dzięki czterordzeniowym procesorom. Najprawdopodobniej premiery znacznej ich części zaplanowane zostały na targi odbywające się na początku przyszłego roku: CES 2012 czy MWC 2012.

Tylko czekać aż poznamy tabletowe nowości z Tegrą 3 od (najprawdopodobniej) Motoroli, Samsunga, Acera czy LG.

źródło

Komentarze

 • heud

  2012-oj będzie sie działo :)

 • kat

  Dla mnie super
  Czekalem z zakupem na 2 i na gwiazdke sobie kupie

 • hhhhh

  nie rozsmieszaj mnie.na gwiazdke mowisz?chyba na wielkanoc

  • Włóczęga

   Wielkanoc…. optymista, zważywszy na to co się działo rok temu to byłbym skłonny bardziej wskazywać na 3 maja….

   • jankov

    Spokojnie, panowie. Przecież nie napisał, na którą gwiazdkę. Sprawa jest otwarta. ;)

    • bartosz

     przecież on nie mówi gdzie mieszka….
     jak mieszka w UK to na ta gwiazdkę, przepłacając sporo może go mieć ;P

 • 2marekm

  Ja czekam na Acera z Tegrą 3. Ten to przynajmniej będzie miał wszystkie porty. Tablet bez “dużego” USB i SD to jakiś niegodny uwagi ogryzek.

  • hhhhh

   ale tablet z pełnowymiarowym portem usb będzie o wiele szerszy

   • sylas11

    Kwestia wyboru. Ja akurat wolałbym grubszego, ale z USB. W praktyce okazało się, że właśnie z portu USB korzystam najczęściej w A500. No i microSD, ale tam karta jest włożona na stałe, więc jej nie zauważam ;)

 • 2marekm

  Przecież można zrobić w tym miejscu malutkie zgrubienie. Nie jest to żaden problem techniczny a tym bardziej estetyczny. To wyłącznie zabieg marketingowy. W następnym modelu dołożą jeden port, a w jeszcze następnym drugi port. Niewykluczone, że coś po drodze zabiorą. Wszystko to po to drodzy forumowicze, aby wyciągać na maxa nasze ciężko zarobione “dutki”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona