Epesitec E515 – nieco tańszy od Kindle Fire

tablet epesitec e515

Od prezentacji Kindle Fire tanie tablety nie mają łatwego żywota. Ich ceny i parametry techniczne zaczęły być porównywane do urządzenia Amazonu, który może zgarnąć znaczny kawałek tabletowego tortu (może sprzedać nawet 5 milionów sztuk modelu w ciągu Q4 2011). Jednym z takich modeli jest Epesitec E515, kosztujący 189 dolarów. Czy warto się nim zainteresować?

Moim zdaniem – jak najbardziej. Jest to jeden z najtańszych tabletów oferujących procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz (od Freescale) oraz 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy (niestety, jego rozdzielczość nie została ujawniona).

Rywal takich tabletów, jak Lenovo IdeaPad A1 czy Archosa Arnova 7, został wyposażony także w WiFi, 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, 512MB RAM, port USB, wyjście TV, Bluetooth, kamerkę oraz aparat 3 Mpix. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 2.3 Gingerbread.

Co ważne, producent zapowiedział także premierę specjalnej wersji modelu z 3GEpesitec E516, który został wyceniony na 249 dolarów.

Oba tablety Epesitec trafią do sprzedaży pierwszego listopada.

źródło, źródło

Komentarze

 • hellypton

  No za taka cene nawet nawet. Tylko czemu nie HC tylko GB?

  • Bo to na 90% z rodziałką 480×800.

   • next

    na 99% ;) w końcu musieli na czymś przyoszczędzić, a skoro nie podają paramerów ekranu z pewnościa jest słabiutki

 • GieKa

  Po raz n-ty to napiszę. Dlaczego przy takich niusach są podawane wszelkie parametry poza czasem pracy? A to w urządzeniu mobilnym jest najważniejsze. Co z tego że tablet będzie miał supermocny procesor i megawyraźny ekran jeśli będzie można na nim popracować 3 godziny? Czy to jeszcze urządzenie mobilne?

  • Po raz n-ty odpiszę: skoro producent nie podaje takiej informacji, to skąd ją mamy wziąć?

   • GieKa

    To było takie ogólne stwierdzenie, nic osobistego :) Tak samo “śmieszą” mnie super-hiper-mega wypasione laptopy które na jednym naładowaniu popracują 2-3 godziny. To nie lepiej i taniej kupić stacjonarkę?
    No ale to częste zjawisko że producenci tabletów/netbooków/laptopów nie chwalą się mizernymi osiągami baterii.

    • ;) to już nie od nas zależy, niestety. Staramy się podawać jak najwięcej informacji o danych urządzeniach – jeśli producent czegoś nie podał, to nie zmyślamy ;-)

 • MB

  może GieKa’ce wystarczy zmyślenie czasu pracy :>

 • Rolf

  W przypadku laptopów nie zawsze bateria jest tak krytyczna. Często laptop to taka odmiana komputera stacjonarnego, którą można łatwo spakować i przenieść z miejsca na miejsce. W nowym miejscu będzie gniazdko z zasilaniem (więc pojemność baterii jest mało istotna), ale istotą jest przenośność – a nie możliwość pracy w biegu, w kawiarni, na deptaku.
  Ale że tematem blogu i forum są tablety, które raczej z definicji są urządzeniami przeznaczonymi do pracy/zabawy bez związania z kablami, to należy wnioskować, że po prostu producent tego typu urządzenia, nie podając czasu pracy na bateriach po prostu nie ma się czym chwalić…

  • Artur

   Laptop jest portable, spoczywa na ‘lap’ podczas pracy :) Przeciwieństwo do tableta, który powinen być mobile czyli do użytku nawet w ruchu.

 • Hidden

  Kindle fire jest wydajniejszy i nadal jest najlepszą opcją do 200$.

  • agn

   zobaczymy jeszcze tylko ile te 200$ bedzie u nas wychodzic. bo kto wie czy nie drozej od jakis archosów. pozyjemy zobaczymy

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona