Ważne

Pandigital SuperNova z marną szansą na sukces

tablet pandigital supernova

Odkąd Amazon przedstawił swój pierwszy tablet internetowyKindle Fire – urządzenia tego typu mniej znanych producentów nie mają łatwego życia. Każda firma stara się jak może, by zainteresować swoimi produktami jak największe grono potencjalnych klientów, ale żeby to zrobić, trzeba oferować konkurencyjną cenę. Czy tak jest w przypadku najnowszego tabletu Pandigital SuperNova?

Producent określił ten model flagowym produktem w swoim portfolio, a skoro tak – nie można przejść obok niego obojętnie. Ale patrząc na cenę modelu, która wynosi 229 dolarów, i porównując ją z Kindle Fire i jego możliwościami, można mieć co SuperNova całkiem spore wymagania. Spójrzmy co proponuje Pandigital.

Tablet SuperNova oferuje 8-calowy, pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, wyjście HDMI, kamerkę i aparat, WiFi, Bluetooth, 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Urządzenie działa pod kontrolą Androida Gingerbread (2.3) i nie oferuje dostępu do Android Market (zamiast tego jest GetJar).

Trudno wróżyć temu modelowi jakiekolwiek zainteresowanie, jeśli za mniejsze pieniądze można mieć tablet z dwurdzeniowym procesorem, nieco mniejszym, ale i tak lepszym, ekranem (7″, 1024 x 600 pikseli, IPS) oraz dostępem do wielu usług Amazonu… Po co porywać się z motyką na słońce?

źródło

Komentarze

 • aaa

  GetJar to najgorszy sklep z aplikacjami jaki widziałem. Niewygodny praktycznie na każdym kroku (zarówno dla użytkownika jak i dla osoby dodającej aplikacje). Tragedia.

 • snip

  A ja właśnie szukam czegoś z proporcjami 4:3 ,kupiłbym go jak by był tańszy lub miał wyższą rozdzielczość.

  • next

   może Ainol novo 8 – kiedyś 2 dni się nad nim zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że mmo, że całkiem niezły to jednak się boje kupować chińszczyzny ;)
   Jak by przynajmiej był sprzedawany w polskich marketach, miał jakąś gwarancje, zaplecze serwisowe w Polsce to może i bym się skusił – a tak to niestety nie

  • Jaca

   Ipad2. Ale na pewno nie bedzie tanszy :P

 • tomp381

  wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli to dyskwalifikacja, dalej nawet nie czytam :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona