Ważne

Kindle Touch 3G bez dostępu do przeglądarki

Połączenie 3G z założenia umożliwi połączenie z siecią i korzystanie z przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca w kraju i na świecie. Funkcja ta pożądana jest przy zakupie tabletu internetowego oraz czytnika książek elektronicznych. Z tego powodu decyzja o pozbawieniu przez Amazon swojego czytnika Kindle Touch 3G dostępu do przeglądarki internetowej przy włączonej łączności 3G, wydaje się co najmniej dziwna.

Czytnik książek elektronicznych Kindle Touch 3G miał swoją premierę kilka dni temu, tuż obok tabletu Amazon Kindle Fire. Reklamowano go jako urządzenie z dostępem do sieci komórkowej 3G w 100 krajach świata, w tym także Polsce. Niestety, producent nie wspomniał, że funkcja ta umożliwia połączenie wyłącznie z usługami Amazon, a przeglądarka internetowa działała będzie tylko w trybie Wi-Fi.

Przy omawianiu historii Kindle Touch 3G warto zaznaczyć, że jego brat, czytnik Kindle Keyboard 3G, oferuje pełen dostęp do sieci w trybach 3G i Wi-Fi. Jeżeli potraficie obyć się bez ekranu dotykowego, wybór nieco starszego urządzenia wydaje się być rozsądniejszy.

Jestem bardzo ciekaw, czego Amazon “zapomniał” powiedzieć nam o Kindle Fire….

via SlashGear

Komentarze

 • Jurek

  Albo oferuje pełny dostęp do 3G albo nici z tego…

 • Ghostcat

  Jednym słowem LIPA :-(

 • Jacek

  Zapominacie ze te 3G jest kompletnie darmowe, placi za nie Amazon, wiec nic dziwnego ze nie chca placic za sciaganie torrentow czy innych duzych danych, a wylacznie za kupowanie i sciaganie ksiazek, etc.
  Ale podobno mial byc dostep do wikipedii.

 • mico

  swoją drogą bardzo podobny do białego ipada… apple powinno ich pozwać za naruszenie patentu na zaokrąglony prostokąt i biały kolor ramki wokół ekranu

 • stasiaq

  dostałem takiego maila od amazonu

  “With the Kindle 3G device you can check your emails and browse the website with the 3G connection even if you are not in the Wi-Fi network. Your Kindle automatically switches to using Wi-Fi when you connect to a Wi-Fi network. When you disconnect from a Wi-Fi network or move out of Wi-Fi range, Kindle will automatically use the 3G connection.

  The Kindle 3G has free 3G=Wi-Fii, even without the Wi-Fi you can use the 3G netwrok connection to browse the website and access your emails.”

  pytałem i Kindle touch 3g
  więc nie wiem juz jak jest

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona