Amazon chce kupić system WebOS?

Minęło zaledwie kilka dni od premiery tabletu Amazon Kindle Fire, a w sieci pojawiają się informacje na temat kolejnych modeli tego producenta. Według serwisów DigiTimes i VentureBeat, amerykański właściciel internetowego sklepu planuje stworzenie nie tylko tabletu z matrycą o przekątnej 10″, ale także urządzenia pracującego pod kontrolą systemu WebOS.

Druga z informacji, wciąż będąca niewiele więcej niż plotką, jest wyjątkowo intrygująca. Po “śmierci” i masowej wyprzedaży tabletu HP TouchPad, WebOS, jego system operacyjny, poszedł pod młotek. Przez wiele tygodni żaden z wielkich producentów nie wykazał zainteresowania jego zakupem. Z tego powodu plotka, że Amazon chce nie tylko przejąć prawa do oprogramowania WebOS, ale także całą firmę Palm, wydaje się bardzo nieprawdopodobne. Co więcej, opublikowana w sieci informacja wydaje się nielogiczna, ponieważ wątpliwym jest, aby Amazon zdecydował się na rezygnację ze swoich planów (lub podwojenie wysiłków) i zaprzepaszczenie wszystkiego, nad czym pracował przez ostatnie miesiące, a czego owocem jest tablet Kindle Fire.

Niemniej jednak, przyjemnie byłoby zobaczyć system WebOS wracający do gry w wielkim stylu, mający za sobą giganta pokroju Amazon. Kto wie, może właśnie tak się stanie?

via Android Community

Komentarze

 • Maciequje.

  Kilkaset tysięcy TouchPadów poszło w świat. Jeśli kupią za grosze prawa do WebOS, to moga zrobić aktualkę OTA do WebOS 4.0 – AMAZON Edition i wpakować tam zdalnie programy do zarabiania ;)
  Niby proste i koszta minimalne…. Może o takie coś chodzi?

  Każdemu dac miesiąc próbny czy coś…

 • Lost

  Świetny pomysł, lekki WebOs bardzo pasowałby do Kindla.

 • aaa

  WebOS z Dalvikiem mógłby Amazonowi dać alternatywną drogę do Google’owej wersji Androdia.

 • jankov

  Moim zdaniem Amazon za dużo zainwestował już w Androida (appstore, tablet, aplikacje) aby sie przerzucać na webOS. Nie widzę większego sensu w takim kroku. No ale łysy pan może mieć jakieś swoje fanaberie.

 • Maciequje

  Jeśli przejmą programistów Palma – którym udało się zbudować Androida działającego na TouchPad – to zawsze mogę zrobić za opłatą np 99$ Andka i będą mieli pół miliona nowych klientów nie inwestując kasyw sprzęt i jego sprzedarz.
  Mielibyśmy wtedy Touch Pad Kindle i zapominamy o konflikcie systemów w obrębie Amazona ;)

  Ja to mam fantazję..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona