Pierwszy tablet z Tegrą 3 to… ZTE T98

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się chyba nikt (ja na pewno nie!). Wydawać by się mogło, że pierwszy tablet z czterordzeniową jednostką Tegra 3 będzie pochodził od jednego z czołowych producentów tego typu sprzętu, czyli np. Asusa, Motoroli, Acera lub któregokolwiek innego… Psikus! Firma ZTE na China International Exhibition Center w Pekinie zaprezentowała model T98, którego sercem jest właśnie Tegra 3.

ZTE T98 pracuje w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb, a na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 3G, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, a także baterię o pojemności 4000 mAh.

Jednostka centralna tabletu, którą jest czterordzeniowa Tegra 3, osiągnęła wynik 1956 punktów w benchmarku Quadrant.

Cena ZTE T98, jak i jego dostępność, nie została ujawniona. Warto jednak pamiętać, że Jen-Hsun (CEO nVidia) stwierdził niedawno, że pierwsze tablety z Tegrą 3 trafią na rynek przed końcem roku.


źródło, źródło

Komentarze

 • Zex

  Zapowiada się niezła konkurencja dla H MediaPad :)

 • hellypton

  Kiedys Samsung produkowal tandetne telefony i kazdy sie z tego smial. Dzis jest liderem w tej branzy (i w wielu innych). Obecnie chinskie telefony i tablety kojarza sie z tandeta i podrobkami a za 2-3 lata chinskie produkty beda bez kompleksow konkurowac z “markowym” sprzetem.

 • ert

  dziwnego tego quadranta maja – moj sgs2 mial cos kolo 3700 :\

  • tomp381

   Sprawdzilem po przeczytaniu . Galaxy tab 10.1, test quadrant standart: 2231
   czyli tegra2 jest szybsza od tegry3 w chińskim wydaniu :-)

 • Sniper

  pisałem gdzie indziej napisze i tutaj- ten test może nie być wykonany na wszystkich rdzeniach. Nie zapomnijcie o “piątym” rdzeniu :D

 • ert

  ja bym sie tam nie obrazil jakby galaxy tab 10.1 mial exynosa czy jakmutam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona