Ważne

Apple tnie zamówienia na iPada

Każdego roku przychodzi dla producentów czas, w którym muszą zdecydować się na zmniejszenie ilości zamówień na obecnie sprzedawany sprzęt, by zrobić miejsce nadchodzącym urządzeniom. Tak też jest w przypadku Apple i jego tabletów. Co ciekawe jednak, zagraniczne źródła donoszą, że producent z Cupertino jeszcze nigdy nie ograniczał produkcji poprzednich urządzeń tak znacznie, jak teraz.

Jak wynika z informacji, do jakich dotarł Bloomberg, w czwartym kwartale bieżącego roku gigant spod znaku nadgryzionego jabłka utnie ilość zamówień na iPady aż o 25%. A to może – teoretycznie – wskazywać wyłącznie jedno – że Apple robi miejsce dla iPada 3, którego premiera spodziewana jest na początku 2012 roku. Druga ewentualność, jak słusznie zauważacie w komentarzach (dzięki Kris!) – może to być echo problemów z dostawcami części i procesów o naruszenie patentów.

Apple oraz dostawcy części do iPada nie komentują powyższych doniesień odnośnie zmniejszenia zamówień. Ale jest to przecież bardzo racjonalne posunięcie – w końcu teraz Apple będzie stawiać głównie na sprzedaż iPada 3, a nie jego poprzedników (choć ich sprzedaż w czwartym kwartale ma wynieść ok. 12 milionów).

A jaki ma być iPad 3? Ciągle spekuluje się, że będzie posiadał ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, a jego sercem ma być czterordzeniowy procesor A6. Ma także być cieńszy i lżejszy od “dwójki”.

Z niecierpliwością czekamy na premierę iPada 3, by przekonać się już oficjalnie co przygotował dla nas koncern z Cupertino.

źródło

Komentarze

 • kris

  Apple ma poważne problemy z dostawcami oraz z patentami, oczekuje także na proces z naruszenie patentów oraz grozi jej wycofanie ipadow z rynku w USA. Wycofanie zamówień na ipady to echo tych właśnie sytuacji, a nie chęci wprowadzwnia Ipada 3

 • canion

  Było jasne że po odejściu Stefana w apple bedzie już tylko gorzej. a to przecież dopiero początek równi pochyłej. był Stefan – było apple, teraz hieny rozdrapią to co zostało.

 • Ghostcat

  Ja bym tam nie dramatyzowal. Apple jeszcze długo będzie się trzymać, choć na pewno i odejście Stefana i cała zawierucha z samsungiem (choć w wielu wypadkach trudno zaprzeczyć, ze Apple zachowuje się niestosownie, to w przypadku samsunga trochę im się nie dziwie) ma swoje skótki. Zobaczymy jak będzie się sprzedawał iPhone 5 i iPad 3, choć myśle, ze nadal Apple będzie trzymać większość tabletowego rynku. Moze się to zmienić, jeśli win8 spełni oczekiwania klientów, lub kolejny android będzie się w końcu do czegoś nadawał/deweloperzy zaczną go traktować poważnie.

  • aaa

   Przecież zawieruchę oni sami zaczęli. Dlatego Samsung ich teraz pozywa – to kontrpozwy. Apple chciało przywłaszczyć sobie prostokątną formę dla tabletów.

   • ghostcat

    Pozew Apple wypłynął przede wszystkim z powodu Galaxy S. Ja wiem, że wiele osób będzie nadal twierdziło, że galaxy S KOMPETNIE W NICZYM nie przypomina 3gs-a, co nie zmienia faktu, ze tak właśnie jest i z taką intencją był produkowany. Wiec, w tym momencie applowi si nie dziwię. To, że Apple swoje ma za uszami to zupełnie inna sprawa.

    • mico

     fakt, ze Samsung pojechał po bandzie z Galaxy S – a wystarczyło dać jakiś inny launcher zamiast TouchWiz, a nie nachalnie ludzi po oczach tymi czterema ikonkami na dole wyświetlacza, na czym kończy się zasadnicze podobieństwo do 3GS, no chyba ze przyjmiemy ze zaokrąglony prostokąt to kształt zarezerwowany dla Apple.

     • ghostcat

      No ja bym powiedział, że na ui się nie kończy…

      Pomijając skalowaną wielkość galaxy S:

      http://uxblogging.posterous.com/galaxy-s-android-and-ios-iphone-3gs-hands-on

      łudzących podobieństw będzie więcej ;-)

      poza tym jakoś inne firmy również produkują telefony z zaokrąglonymi rogami a nikt się ich nie czepia tylko samsunga ;-)

     • Mico

      Innych firm się nie czepia dlatego ze Samsung robi najbardziej zaawansowane telefony i odbiera im najwiecej rynku.

 • Lost

  Identycznie było rok temu, gdy Apple przygotowywało dwójkę.

 • Canion

  procesy, sądy, ograniczane produkcji, wzajemne oskarżenia oto ku czemy dryfuje apple bez Stefana. początek końca .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona