Sony Tablet S w częściach

Jeśli należycie do osób, które – poza zapoznaniem się z parametrami technicznymi tabletu i jego zewnętrznym designem, chętnie zaglądają do jego wnętrza – mam coś dla Was. Serwis TechRepublic dorwał w swe ręce Sony Tablet S i rozłożył go na części pierwsze.

We wnętrzu tabletu Sony można spotkać kilka wyjątkowych chipów, które nie mają zastosowania w pozostałych urządzeniach tego typu. Jest nim na przykład UEI U122, pozwalający tabletowi pełnić rolę pilota do telewizora dzięki podczerwieni, a także Audience earSmart A1026 Voice Processor. Równie ciekawa jest obecność specjalnej plastikowej ramki, której zadaniem jest ochrona pozostałych komponentów – sprawia również, że urządzenie jest bardziej sztywne i lepiej leży w dłoniach.

Krótkie przypomnienie specyfikacji Sony Tablet S: 9,4-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, Android Honeycomb, dwurdzeniowa Tegra 2 1GHz, 1GB RAM, aparat 5 Mpix, kamerka 0,3 Mpix, 3.5 mm jack audio, WiFi, Bluetooth, microUSB, 16GB/32GB pamięci, slot kart SD oraz bateria o pojemności 5000 mAh.

Więcej zdjęć i listę komponentów użytych do stworzenia Sony Tablet S znajdziecie na TechRepublic.

źródło

Komentarze

 • spawnn

  Bateria jak w telefonie.. Ba! niektóre telefony mają większe…

  • To był mój błąd. Nie wiem dlaczego widziałeś niezaktualizowaną wersję wpisu. W poprawionej jest 5000 mAh.

   • spawnn

    aaa, 5000 a nie 1500 to faktycznie różnica ;) taka już może dać radę

 • tomp381

  Podoba mi się:
  Audience earSmart A1026 Voice Processor – dwa mikrofony i redukcja szumów z otoczenia. Wszystkie tablety i inne mobilne gadżety powinny mieć podobny układ. W tablecie przydatny do nagrywania filmików z czystym dzwiękiem a w telefonie do rozmów z pociągu :-).
  Nie podoba mi się:
  bateria 5000 mAh mniej od galaxy tab 10.1 – 7000mAh czyli długo nie pociągnie.

 • Piotr

  Posiadam Tablet S, bateria trzyma 6 – 10 godzin

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona