Ocosmos OCS9 wychodzi z fazy prototypu. Wkrótce w sprzedaży - Tabletowo.pl
Ważne

Ocosmos OCS9 wychodzi z fazy prototypu. Wkrótce w sprzedaży

Tabletowo.pl Ocosmos OCS9 wychodzi z fazy prototypu. Wkrótce w sprzedaży Nowości

Na początku roku firma Ocosmos chwaliła się szerszej publiczności swoimi dwoma tabletami: OCS5 i OCS9. Można je było spotkać zarówno na targach CES 2011, jak i MWC 2011, gdzie sympatyczna przedstawicielka firmy nie pozwalała na robienie zdjęć modelom czy nagrywania jakichkolwiek filmików, gdyż pokazywane urządzenie były jedynie niedziałającymi prototypami. Wygląda jednak na to, że jeden z modeli – Ocosmos OCS9 – wyszedł z fazy projektu i już niebawem trafi do sprzedaży.

Urządzenie pracuje w oparciu o Windows 7, natomiast jednostką centralną jest jeden z procesorów Intel Oak Trail o taktowaniu 1.5 GHz. Na pokładzie modeli znajdziemy wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB lub 32GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, 2GB RAM, Bluetooth 3.0, kamerka 1,3 Mpix oraz dwa porty USB. Waga urządzenia to 780 g.

Tabletowo.pl Ocosmos OCS9 wychodzi z fazy prototypu. Wkrótce w sprzedaży Nowości

Ciekawostką w przypadku tabletu Ocosmos jest możliwość korzystania z niego za pomocą specjalnych kontrolerów, zwłaszcza w grach. Do dyspozycji użytkownika są trzy różne piloty: Gold O-Bar, Smart O-Bar z dotykowym ekranem oraz Smart O-Bar z aparatem. Wszystkie trzy posiadają żyroskop i dwa d-pady (tzw. krzyżaki). Pisząc o dodatkowych akcesoriach do tego urządzenia nie sposób nie wspomnieć także o etui zamieniającym tablet w netbooka (widoczne na zdjęciu powyżej). Ceny akcesoriów i dostępność na razie nie została ujawniona.

Tablet Ocosmos OCS9 wydaje się być ciekawym urządzeniem (zarówno jeśli chodzi o wygląd, lekkość i oferowane możliwości), jednak po przyjrzeniu się Windows 8 trudno interesować się modelem z poprzednią wersją systemu…

Ocosmos OCS9 trafi do sprzedaży w Korei jeszcze w tym miesiącu (tj. we wrześniu) w cenie wynoszącej ok. 700 dolarów, natomiast w Stanach ma się pojawić w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Dostępność tabletu w Europie stoi pod znakiem zapytania.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona