Ważne

Ocosmos OCS9 wychodzi z fazy prototypu. Wkrótce w sprzedaży

Na początku roku firma Ocosmos chwaliła się szerszej publiczności swoimi dwoma tabletami: OCS5 i OCS9. Można je było spotkać zarówno na targach CES 2011, jak i MWC 2011, gdzie sympatyczna przedstawicielka firmy nie pozwalała na robienie zdjęć modelom czy nagrywania jakichkolwiek filmików, gdyż pokazywane urządzenie były jedynie niedziałającymi prototypami. Wygląda jednak na to, że jeden z modeli – Ocosmos OCS9 – wyszedł z fazy projektu i już niebawem trafi do sprzedaży.

Urządzenie pracuje w oparciu o Windows 7, natomiast jednostką centralną jest jeden z procesorów Intel Oak Trail o taktowaniu 1.5 GHz. Na pokładzie modeli znajdziemy wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 16GB lub 32GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, 2GB RAM, Bluetooth 3.0, kamerka 1,3 Mpix oraz dwa porty USB. Waga urządzenia to 780 g.

Ciekawostką w przypadku tabletu Ocosmos jest możliwość korzystania z niego za pomocą specjalnych kontrolerów, zwłaszcza w grach. Do dyspozycji użytkownika są trzy różne piloty: Gold O-Bar, Smart O-Bar z dotykowym ekranem oraz Smart O-Bar z aparatem. Wszystkie trzy posiadają żyroskop i dwa d-pady (tzw. krzyżaki). Pisząc o dodatkowych akcesoriach do tego urządzenia nie sposób nie wspomnieć także o etui zamieniającym tablet w netbooka (widoczne na zdjęciu powyżej). Ceny akcesoriów i dostępność na razie nie została ujawniona.

Tablet Ocosmos OCS9 wydaje się być ciekawym urządzeniem (zarówno jeśli chodzi o wygląd, lekkość i oferowane możliwości), jednak po przyjrzeniu się Windows 8 trudno interesować się modelem z poprzednią wersją systemu…

Ocosmos OCS9 trafi do sprzedaży w Korei jeszcze w tym miesiącu (tj. we wrześniu) w cenie wynoszącej ok. 700 dolarów, natomiast w Stanach ma się pojawić w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Dostępność tabletu w Europie stoi pod znakiem zapytania.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona