Firefox na tablety z Androidem - wersja testowa do pobrania - Tabletowo.pl
Ważne

Firefox na tablety z Androidem – wersja testowa do pobrania

Tabletowo.pl Firefox na tablety z Androidem - wersja testowa do pobrania Nowości

Całkiem niedawno Mozilla ogłosiła, że przygotowuje wersję swojej przeglądarki Firefox, która będzie zoptymalizowana do działania także na tabletach pracujących w oparciu o Androida – w tym także w wersji Honeycomb. Od tego czasu minęły ledwie dwa tygodnie, a już można zobaczyć pierwsze efekty pracy producenta. Mozilla udostępniła wersję testową przeglądarki. O fakcie poinformował Lucas Rocha na swoim blogu.

Firefox dla tabletów został wzbogacony o nowy, bardziej przejrzysty od smartfonowej wersji interfejs. W zależności od orientacji ekranu, lista otwartych kart przedstawiona będzie w postaci paska po lewej stronie wyświetlacza (tablet w poziomie) lub rozwijanego menu (tablet w pionie) – możecie to zauważyć na grafice poniżej.

Tabletowo.pl Firefox na tablety z Androidem - wersja testowa do pobrania Nowości

Jeśli zdecydujecie się na instalację tak wczesnej wersji Firefox na swoich urządzeniach, musicie pamiętać, że jest to wersja rozwojowa, zawierająca sporo błędów (oczywiście Mozilla pozbędzie się ich w kolejnych wydaniach). Wśród nich trzeba zauważyć:
– Flash i inne pluginy na razie nie są wspierane,
– Firefox ma pewne problemy z klawiaturą Swiftkey X,
– sprzętowa klawiatura i touchpad w docku Asusa Eee Pad Transformera nie działa tak, jak powinna,
– podczas przeglądania stron internetowych nie działa opcja kopiuj-wklej (Copy and Paste).

Więcej informacji na temat Firefox dla tabletów z Androidem uzyskacie na stronie Mozilli, natomiast pobrać aplikację możecie tutaj (dzięki aaa!).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona