Firefox na tablety z Androidem – wersja testowa do pobrania

Całkiem niedawno Mozilla ogłosiła, że przygotowuje wersję swojej przeglądarki Firefox, która będzie zoptymalizowana do działania także na tabletach pracujących w oparciu o Androida – w tym także w wersji Honeycomb. Od tego czasu minęły ledwie dwa tygodnie, a już można zobaczyć pierwsze efekty pracy producenta. Mozilla udostępniła wersję testową przeglądarki. O fakcie poinformował Lucas Rocha na swoim blogu.

Firefox dla tabletów został wzbogacony o nowy, bardziej przejrzysty od smartfonowej wersji interfejs. W zależności od orientacji ekranu, lista otwartych kart przedstawiona będzie w postaci paska po lewej stronie wyświetlacza (tablet w poziomie) lub rozwijanego menu (tablet w pionie) – możecie to zauważyć na grafice poniżej.

Jeśli zdecydujecie się na instalację tak wczesnej wersji Firefox na swoich urządzeniach, musicie pamiętać, że jest to wersja rozwojowa, zawierająca sporo błędów (oczywiście Mozilla pozbędzie się ich w kolejnych wydaniach). Wśród nich trzeba zauważyć:
– Flash i inne pluginy na razie nie są wspierane,
– Firefox ma pewne problemy z klawiaturą Swiftkey X,
– sprzętowa klawiatura i touchpad w docku Asusa Eee Pad Transformera nie działa tak, jak powinna,
– podczas przeglądania stron internetowych nie działa opcja kopiuj-wklej (Copy and Paste).

Więcej informacji na temat Firefox dla tabletów z Androidem uzyskacie na stronie Mozilli, natomiast pobrać aplikację możecie tutaj (dzięki aaa!).

źródło

Komentarze

 • tomecki

  Szkoda ze nie na appla jest kilka stron które wymagają otwierania w FF i przez to moja praca kuleje. Safari nie daje rady z tabelkami polami itp . Tego mi brakuje u appla przeglądarki która ma możliwość emulowania udawania innej przeglądarki

  PS opera w moim przypadku terz nie daje rady

  • ghostcat

   A mercurego sprwawdzales. Jedna z lepszych chyba i pierdylion user agentow do wyboru ;-)

   • Tomecki

    Ehh rownierz nie działa podaj proszę jeszcze coś

  • aaa

   Firefox Mobile z Firefox zwykłym dotychczas wiele wspólnego nie miał, więc nie spodziewałbym się, że sobie w takich sytuacjach poradzi, gdzie webkitowe przeglądarki sobie nie radzą ani Opera.

 • aaa

  W markecie i pod linkiem nie ma nowej wersji. Jest tutaj: http://nightly.mozilla.org/

 • jankov

  Chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki ani nogi.

  Tyle w temacie user experience mobilnego lisa.

 • aaa

  Uuuu, zainstalowałem na próbę i jest to jeszcze większe dno niż dotychczasowy Firefox Mobile. Teraz nawet nie da się na pełnym ekranie przeglądać bo karty z lewej zajmują idiotyczną ilość miejsca i nie da się ich ukryć. Polecam Dolphin Pad.

  • aaa

   PS. Swoją drogą czemu się uparli zmieniać karty w ogóle? W Dolphinie i przeglądarce Google dla HC są normalne i jakoś nie sprawiają problemów – a Firefox Mobile i Opera Mobile jakiś badziew z miniaturkami robią.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona