Ważne

Android Gingerbread dla Intel Atom na początku 2012 roku

Wszyscy wiemy, że Android upodobał sobie architekturę ARM, jako najodpowiedniejszą do swojego działania. Okazuje się jednak, że programiści zajmujący się projektem Androidx86 nie są osamotnieni w bojach o możliwość korzystania z tego systemu na architekturze x86. Dołączył do nich bowiem Intel, który zaadoptuje Androida tak, by działał z jednostkami Intel Atom z serii E6xx.

W momencie, gdy Google jest już na ostatniej prostej w przygotowaniach do oficjalnego wydania najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich – Intel zapowiada, że już niebawem zostanie przygotowana specjalna wersja Androida Gingerbread (2.3) dla procesorów Intel Atom z serii E6xx.

Android Gingerbread na urządzenia z procesorami Atom E6xx będzie gotowy w styczniu 2012 roku. Zastanawiające jest jedno: dlaczego Intel bierze się za starą wersję systemu, zamiast inwestować w najnowsze (Honeycomb – 3.0, 3.1 czy 3.2) lub dogadać się z Google i zacząć adaptację Ice Cream Sandwich na sprzęt z architekturą x86?

Komentarze

 • agn

  Bo im to raczej bez roznicy, i tak dostali po tylku po calej lini od apu z amd wiec dopoki intel nie dokonczy i nie wprowadzi swojego cedara to co nieliczni moga sie pobawic w adoptowanie starego andka na x86 co jest moim zdaniem chyba nikomu niepotrzebne, a cala informacje traktuje raczej jako ciekawostke

 • Draganblz

  Już dawno w necie był dostępny ten android,nie raz go uruchamiałem i nawet wifi działało na moim eee pc 1015 pem na dwujajowym atomie n550,tak więc sensacji tu nie ma.

  • aaa

   Ta nowa wersja ma mieć zdaje się coś z pracą na baterii poprawione czy coś, nie wczytywałem się.

 • bartosz

  odpowiedź na pytanie prosta pracują nad Gingerbreadem bo do niego jest dostępny kod źródłowy.
  Do Honeycomba nie będzie ot co.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona