3M inwestuje w technologię Pixel Qi

3M, amerykański gigant wielobranżowy zajmujący się produkcją między innymi światowej klasy warstw optycznych dla ekranów LCD, ogłosił współpracę z korporacją Pixel Qi.

Ekrany wykonane w technologii Pixel Qi znalazły szerokie zastosowanie w czytnikach książek elektronicznych oraz kilku tabletach. Charakteryzują się one niezwykle niskim poborem oraz świetną widocznością w pełnym słońcu, którą cenią sobie użytkownicy urządzeń weń wyposażonych. Niestety, wyświetlacze Pixel Qi, pomimo swojego ogromnego potencjału, nadal stanowią margines komponentów używanych do produkcji nowoczesnych tabletów.

Inwestycja koncernu 3M, światowego lidera wielu branż, w tym farmaceutyki i elektroniki, daje nadzieje na popularyzację technologii Pixel Qi i zwiększenie jej dostępności na rynku.

Stefan Gabriel, prezes 3M New Ventures, następująco wypowiedział się na temat współpracy 3M i Pixel Qi:

Technologi Pixel Qi umożliwia produkcję ekranów o tak niskim poborze energii i wysokiej funkcjonalności, że wizja wszechobecnych ekranów jest znacznie bliższa realizacji. Połączenie technologii Pixel Qi i naszych platform zaowocuje stworzeniem szans biznesowych dla znacznie szerszego rynku komercyjnego i konsumenckiego.

Jim Bauman, wiceprezes 3M Optical Systems Division, dodaje:

Połączenie niskiego poboru energii i technologii ekranu refleksyjnego Pixel Qi oraz innowacyjnych produktów 3M da początek fantastycznym telefonom komórkowym, tabletom i innym urządzeniom należącym do tego segmentu rynku.

Całym sobą popieram ideę popularyzacji rewelacyjnej technologii Pixel Qi w ekranach wokół nas. Sądzicie, że są one przyszłością nie tylko czytników książek elektronicznych, ale także tabletów internetowych?

via ARMdevices

Komentarze

 • aaa

  Nie niestety, tylko na szczęście. Pixel Qi jest naprawdę słabe – w normalnym świetle z włączonym podświetleniem jest bardzo wyblakłe w porównaniu do LCD, w ostrym świetle słonecznym jest czarno-biały i przypomina e-ink, w normalnym świetle z wyłączonym podświetleniem jest niemal nieczytelny, ciemny, gorszy od najgorszego e-inka. Ogólnie jedyna zaleta to czytelność w pełnym słońcu – w innych zastosowaniach oferuje zdecydowanie gorszą jakość, do tego ma fatalne kąty widzenia (to TN).

  • agn

   iconia ma tez TN, a jej katy widzenia to 85+ stopni w kazda strone, nie wiadomo co wyniknie z polaczenia sil, nie ma sensu narazie ich osadzac:-)

 • Zex

  Przepraszam, że nie w temacie, ale są informacje dla zainteresowanych Windą na tabach: http://www.slashgear.com/intel-to-show-winows-8-tablets-ultrabooks-at-build-12179104/
  już dziś wieczorem powinniśmy coś wiedzieć o nowych sprzętach na W :)

 • Zex
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona