Android Jelly Bean następcą Ice Cream Sandwich?

Premiera najnowszej wersji systemu Android Ice Cream Sandwich będzie miała miejsce za dwa, trzy miesiące, a w sieci już pojawiły się informacje o jego następcy, Jelly Bean.

Jelly Bean to jeden z najbardziej prawdopodobnych pseudonimów nowej odsłony oprogramowania z zielonym robotem w logo. Kontynuuje ona specyficzną tradycję nazewnictwa kolejnych wersji systemu operacyjnego po różnej maści słodkościach.

Portal This Is My Next skontaktował się z zaufanym źródłem, które potwierdziło, że Google myśli o kolejnym Androidzie. Nowości, jakie zaoferuje nie są znane, wiemy jednak, że wszystko to, co najważniejsze (zmiany w architekturze, funkcjonalność, odświeżony wygląd) znajdzie się w Ice Cream Sandwich. Nie będzie to więc, jak się tego obawiali eksperci, odgrzewany Gingerbread lub lekko zmieniony Honeycomb. Pełna unifikacja oprogramowania Android na smartfonach i tabletach położy kres jednej z największych wad tego ekosystemu – fragmentacji.

Lubicie żelki?

via This Is My Next

Komentarze

  • rootpl

    Mógłbyś przybliżyć temat tej całej fragmentacji bo jestem nowy w świecie Androida i nie ogarniam jeszcze tematu.

  • rootpl

    Dzięki :)

  • AS

    Nie rozumiem, jak można się obawiać, że wersja 4.1 może być ulepszeniem wersji 3.1 lub 3.2, skoro po drodze jest 4.0? Chyba coś się w tym fragmencie nie dopina, prawda?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona