Acer: "Rynek tabletów zwalnia" - Tabletowo.pl
Ważne

Acer: „Rynek tabletów zwalnia”

Tabletowo.pl Acer: "Rynek tabletów zwalnia" Ciekawostki Nowości

Drugi kwartał tego roku nie był korzystny dla Acera. Koncern odnotował poważne straty, których przyczyną było niepowodzenie na rynku tabletów internetowych. JT Wang, CEO Acera, uważa, że pomimo stale rosnącego zainteresowania iPadem, rynek tabletów zwalnia. Dodaje, że klienci wkrótce powrócą do notebooków, ultrabooków i komputerów wyposażonych w system Windows 8.

Trudno nie odnieść wrażenia, że JT Wang jest niepoprawnym optymistą i spogląda na sytuację na rynku jedynie z takiej perspektywy, która najbardziej mu odpowiada. To prawda, że zainteresowanie tabletami firm Acer, Motorola, Huawei i LG maleje, ale proceder ten nie ma miejsca w przypadku Apple iPada, który, pomimo coraz bardziej fatalistycznych prognoz konkurencji, nadal bije rekordy popularności.

Tegoroczne targi IFA 2011 w Berlinie pozwolą nam ocenić, czy w nadchodzącym roku 2012 producenci elektroniki wzbogacą swoje portfolio o urządzenia, które zmienią aktualny stan rzeczy.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona