Ważne

Acer: “Rynek tabletów zwalnia”

Drugi kwartał tego roku nie był korzystny dla Acera. Koncern odnotował poważne straty, których przyczyną było niepowodzenie na rynku tabletów internetowych. JT Wang, CEO Acera, uważa, że pomimo stale rosnącego zainteresowania iPadem, rynek tabletów zwalnia. Dodaje, że klienci wkrótce powrócą do notebooków, ultrabooków i komputerów wyposażonych w system Windows 8.

Trudno nie odnieść wrażenia, że JT Wang jest niepoprawnym optymistą i spogląda na sytuację na rynku jedynie z takiej perspektywy, która najbardziej mu odpowiada. To prawda, że zainteresowanie tabletami firm Acer, Motorola, Huawei i LG maleje, ale proceder ten nie ma miejsca w przypadku Apple iPada, który, pomimo coraz bardziej fatalistycznych prognoz konkurencji, nadal bije rekordy popularności.

Tegoroczne targi IFA 2011 w Berlinie pozwolą nam ocenić, czy w nadchodzącym roku 2012 producenci elektroniki wzbogacą swoje portfolio o urządzenia, które zmienią aktualny stan rzeczy.

via SlashGear

Komentarze

 • Tomasz

  Moim zdaniem rynek tabletów się jeszcze dobrze nie rozkręcił. I niech w końcu wszyscy zaczną sprzedawać tabelty z 3G (conajmnije) i w rozsądnej cenie.

  • agn

   Nooo a ja wlasnie pisze pierwszego post a z mojej iconii a501. Jak narazie jestem baaaardzo zadowolony a modem smiga az milo :-)

   • Janek

    Gdzie udało Ci się kupić ten model i za ile?

    • Finerek

     Obstawiam że w tmobile

   • laz

    Pytanko masz 3.0.1czy 3.1

 • Elektri

  Rynek tabletów zwalnia…
  Fakt…
  A przyspieszy, jak przyspieszy się wprowadzanie ich na rynek.
  Naturalnym i niezaprzeczalnym jest faktem jest, że sezonowość, to coś co istnieje nie tylko w pogodzie….
  Podejrzewam, że przyspieszy już w Q3.
  Po pierwsze, powinny się wtedy wreszcie pojawić zapowiadane ARCHOS-y z serii9, Acer Iconia Tab A100 i kilka innych.
  Do tego cała masz mniej renomowanych Yarvików i innych “budżetowych” …
  Wprawdzie dla tego pana te ostatnie to konkurencja, ale to już jego zmartwienie…. :)
  Pan Wang zamiast biadolić i patrzeć z zazdrościa na apple, niech weźmie się do roboty i wprowadzi na ogólnoświatowy rynek swoje produkty, a zobaczy, że z rynkiem wcale nie jest źle.
  Podobno mamuty wyginęły, bo im się nie chciało…. ;)

  • Zex

   Q3 się powoli kończy ;)

 • jasiek8l

  Powrócą do netbooków… Nie da rady ni to mobilne ni wyposażone… Do laptopów prędzej ale jako zamienniki stacjonarnych… Już prędzej połaszczyłbym się na jakiś malutki zamiennik stacjonarnego tybu Mac mini-taka baza dla tabletu…

 • Katalizator

  Bo wszyscy teraz czekają na Tegrę 3. I nie tylko srajpad jest popularny ale także Asus Transformer.

 • TheRaceManiac

  Sprzedaż tabletów przyspieszy, gdy będą z Windows 8 odtwarzającym programy x86 (czyli może ARM+x86), gdy zacznie się je wyposażać w 4x USB, wejście mikrofonu, vga itd. aż tablet będzie właściwie notebookiem bez klawiatury. I dobrze by było, żeby obok takich tabletów równie popularne i tańsze były te, które znamy dzisiaj.

  • Finerek

   Bez przesady. Już bym wolał notebooka kupić bo jak tablet to cena będzie strasznie duża

 • canion

  niech dalej miesiącami wprowadzają zapowiadane produkty do sklepów to apple przejmie 100 % rynku tabletów.

 • rayan17

  jakzawsze problemem jest cena tak jak kolega “canion” napisal opoznione premiery i dostawy do sklepow i juz standardem powinno byc 3g i gps bez2zdan .

 • zwalnia, bo early adopters (tacy jak ja) kupili juz ipady, samsungi i xoomy. teraz jest dolek. potem reszta spoleczenstwa do tego dojrzeje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona