Ważne

W wąskim gronie Microsoft pochwalił się czterordzeniowym tabletem z Windows 8

Dacie wiarę, że pierwszy czterordzeniowy tablet  będzie pracował w oparciu o system od Microsoftu? Trudno w to uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że faktycznie tak jest. Otóż podczas ostatniego eventu Tech Ed, który miał miejsce w Nowej Zelandii, koncern z Redmond pokazał kilka nowych urządzeń, wśród których… był także tablet.

Żeby było jeszcze ciekawiej, jest to urządzenie pracujące dzięki czterordzeniowemu procesorowi! System operacyjny, pod kontrolą którego działa, nie powinien być dla Was trudny do odgadnięcia – owszem, jest to Windows 8.

Więcej informacji na temat Windows 8 ma być ujawnionych właśnie podczas Build, więc bardzo prawdopodobne jest, iż Microsoft pochwali się także większą ilością szczegółów odnośnie tego tajemniczego modelu. Może się więc okazać, że tablet, o którym mowa, ma być jedynie urządzeniem deweloperskim, które nigdy nie powędruje do naszych rąk. Ale czy tak będzie – przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Co wiemy na temat samego urządzenia? Dosłownie niewiele. Oprócz tego, że będzie pracował w oparciu o Windows 8, a jego sercem będzie czterordzeniowy procesor – nic. Warto jednak zastanowić się od kogo będzie pochodziła jego jednostka centralna. Wiele bowiem wskazuje na firmę nVidia, której to Kal-El (Tegra 3) ma zadebiutować w pierwszych urządzeniach jeszcze pod koniec roku. Czterordzeniowe procesory od Qualcomm, Texas Instrument i pozostałych producentów nie są spodziewane przed 2012 roku.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona