Ankieta: na który system operacyjny czekasz najbardziej?

System operacyjny. Dla znakomitej większości z nas jest to najważniejszy element specyfikacji wymarzonego tabletu. To od niego zależy szybkość działania urządzenia, przyjemność z użytkowania i baza programowa.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy swoją premierę będą miały aktualizacje najpopularniejszych (często określanych również najlepszymi) systemów operacyjnych. Nie będą to jednak zwykłe zmiany numeru wersji i poprawki kilku błędów, a potężne modyfikacje, w kategoriach funkcjonalności i wyglądu. Na który system operacyjny czekasz najbardziej?Ankieta kończy się dokładnie za tydzień, czyli w czwartek 25 sierpnia!

Komentarze

 • 2marekm

  Ja nie czekam na żaden. Włączając TV, DVD, lub radio, nie zastanawiam się jaki system tam tkwi. Ma być dobrze i tyle.

  • aaa

   TV, DVD lub radio mają zazwyczaj szczątkowe systemy operacyjne. Włączając jednak komputer, tablet lub telefon komórkowy od systemu zależy znacznie więcej – a wybór jest ograniczony, każdy ma swoje wady i zalety, ideału nie znajdziesz, więc nigdy nie będzie “dobrze i tyle”. Stąd warto wiedzieć o różnych systemach, a nie zachowywać się jak ignorant, który musi mieć dobrze, ale nawet nie zainteresuje się co właściwie kupuje.

 • Paweł

  Gdybym nie miał ipada to bym czekał na Windows. Tablety z ios i androidem są ogólnie bardzo pomocne, ale bez windowsa nie można zainstalować ważnych programów co często przekreśla ich przydatność. Na przykład mojej siostrze na studiach w austri potrzebny jest dokładny słownik do niemieckiego wydawnictwa oxford, który jest wyłącznie na windowsa. Jej Notebook byłby bardzo nieporęczny w przenoszeniu go z domu na wykład itd., więc tablet byłby idealny, a jak wiadomo Windows 7 nie jest najlepszy na te urządzenia i pozostaje jej kupić mini-netbooka, który jest bardzo niewygodny w użyciu.

  • Ktoś

   Z tego co pamiętam to programy pisane na Windowsa w wersji 32 czy 64 bitowej nie będą działać (bądź będą działać nieprawidłowo) na wersji Windowsa na ARM… jeśli coś sie w tej kwestii zmieniło proszę mnie poprawić. :) a ja sam czekam na coś w stylu Asusowego EEE Pada z Win 8. :) kto pamięta moją kłótnie z paroma osobami w innym temacie to wie ze Jabłuszka nie wezmę… a Android… jakoś… no sam nie wiem :) muszę sprawdzić jak to działa… a Windows… jednak dalej żyje nadzieją (póki co) że się coś zmieni z tymi programami co pisałem wcześniej…

   • agn

    cała baza programow na architekturze x86 nie bedzie zgodna z architektura ARM. i tu masz racje. program nie będą działać ALE
    ARM specjalnie pracuje nad linią procesorów ktore będą obsługiwać obie architektury na raz. wiec mozliwe ze nie na początku ale pozniej moze byc całkiem ciekawie. jeszcze jak microsoft przejmie nokie to dostanie dostep do ovi store wraz z sporym gronem odbiorców na dzien dobry. pożyjemy zobaczymy

    • Ktoś

     ARM i x86 czy x64… na raz :) jak dla mnie super… + do tego windows ze swoim “nieograniczonym” dostępem do aplikacji… to będzie świetna sprawa… :) już czekam na skutki tego… :) mam tylko nadzeje ze uda sie im to szybciej zrobić niż w dwa lata… :) i że najpóźniej za właśnie tyle będą tablety z takimi procesorami… :) i oby było coś takiego jak EEE Pad tf z takim czymś w środeczku i z Windowsem (ówczesnym) na pokładzie… :)

 • czemu nie mozna dwóch zaznaczyć? na androida bo mam nadzieje ze w koncu bedzie działał jak należy, a własciwie na tablet jakiś ładny minimalistyczny np od htc bo obecne mają zbędne dodatki ramki itp, i na iOS5 bo licze że wreszcie dojdą widgety i to sprawi ze zapomne o andku a mojego DHD wymienie (chlip..) spowrotem na iphonea..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona