Ważne

Android kradnie 20% rynku iPadowi

Z najświeższych statystyk opublikowanych przez firmę analityczną ABI Research wynika, że w ciągu roku Android skradł iPadowi aż 20% globalnego rynku tabletów internetowych. Pomimo faktu, że jest to znaczący wzrost popularności urządzeń z systemem Google, przedstawiciele ABI Research twierdzą, że żaden konkretny producent nie stanowi bezpośredniego wyzwania dla Apple.

“Większość z nich zaprezentowała tablety droższe niż iPad o porównywalnej specyfikacji. Apple nie jest firmą, która ma zwyczaj czekać na innych, dlatego wprowadziła na rynek drugą generację swojego tabletu pozostawiając cenę niezmienioną.”

Jeff Orr, dyrektor grupy zajmującej się platformami mobilnymi w firmie ABI Research, dodaje:

“W 2011 roku ponad 50 producentów wprowadziło na rynek swoje słabe, budżetowe tablety. To na pewno przyspieszy wzrost popularności Androida jako kategorii, ale także powoduje negatywny odbiór w umysłach klientów oraz zmniejszenie postrzegalności tabletów jako urządzeń w pełni funkcjonalnych. Aby przepchnąć rynek tabletów przez fazę “wczesnej adaptacji”, muszą się na nim pojawić urządzenia cechujące się solidnością i dopracowaniem oraz odpowiadające potrzebom klientów.”

Trudno nie przyznać panu Orrowi racji, prawda? Android może być popularniejszy od iPada, ale największy wkład w to osiągnięcie mają tanie, budżetowe urządzenia, które sprawiają, że rynek postrzega tablety jako nie do końca funkcjonalne, często nawet niepotrzebne, gadżety.

źródło

Komentarze

 • mithos

  Tak jakby iPad był w pełni funkcjonalny…:-P zależy jaką funkcjonalność użytkownicy by chcieli widzieć – ja na przyklad potrzebuje pełnej kompatybilnosci z komputerem pc na którym pracuję, pełnej edycji plików excel z makrami, klienta msexchange i pewnie kompatybilnosci z SQL. I tak dalej… a czy iPad ma w takim razie taką funkcjonalność???

  • aaa

   A Android ma? Bo chyba nie. :)

   • agn

    android tez nie ma, ale wazne ze ipad nie ma. wiec gadanie orrowa ze ipad jest w pełni funkcjonalny to zwykłe pieprzenie byle by sie odszczekać ;/ jedno i drugie zaczyna sie robic do siebie podobne;/ całkiem niepotrzebnie.

    • Chmiel

     Skąd pomysł że Orrow twierdzi iż iPad jest w pełni funkcjonalny? Ja tego nie widzę w artykule.

     • agn

      kontekst kolego kontekst. bush tez nie powiedzial ze atakuje irak bo ma rope co nie zmieniło faktu ze tak bylo…

 • jarek

  Mi do szczęścia potrzebne jest środowisko Javy, bez tego nie ma szans by ktoś namówił mnie na ramkę do zdjęć, twu tableta. Chyba, że coś sensownego pojawi się niebawem na Intelu Atom z Windows7 lub linuxem, oczywiście taki table musi się zmieścić w cenie netbooka bo tylko tyle to jest warte. Czekam zatem dalej…

  • aaa

   Masz jakieś wymagania co do działania tego środowiska (OpenGL i akceleracja graficzna są ci potrzebne?)? Na Tegra2 na Ubuntu powinna Java dobrze chodzić, ale akceleracja graficzna zdaje się jeszcze nie działa

   • jarek

    Potrzeba mi jedynie odpalić kilka okienkowych aplikacji – żadnej zaawansowanej grafiki a już na pewno żadnego 3d w nich nie ma.
    Uściślając potrzeby: dokładam do tego klienta windowsowego zdalnego pulpitu no i terminal z ssh, ten pierwszy jest dla Andka tylko trochę kosztuje a drugiego używam na Galaxy S. Oczywiście sprzęt przynajmniej z ekranem 1280×800 (to wymagania dla zdalnego pulpitu) bo 800×480 to już mam w Galaxy S i mogę brać Tableta z Andkiem.

 • hellypton

  CrApple niech spada na drzewo, koniecznie podgnitą jabłoń. Run Android Run!

  • chenchen

   a to niby Apple ma fanatycznych wyznawców…

   • ghostCat

    Hehe. Tez często odnoszę wrażenie, ze fanbojstwo niektórych miłośników Apple jest niczym w prownaniu z hejterstwem niektórych applefobów ;-) i jedno i drugie politowania godne.

  • lol

   lol jesteś żałosny:)

 • Artur

  Ech c o tu gadać …iPad zrobił coś takiego że, każdy może mieć swój tablet (aplikacje) i żeby reszta tez tak mogła to dużo jeszcze wody upłynie

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  To prawda, że słabe tablety mogą psuć i rzeczywiście psują odbiór w oczach klientów, iż tablety to urządzenia mało funkcjonalne i są co najwyżej zabawkami/ gadżetami. Ja również uważam, że budżetowce podnoszą sprzedaż urządzeń z Androidem ale niestety takie podejście sprawia, że miłośnicy Apple mają kolejny argument przeciw urządzeniom z systemem Google. Szkoda, że to dotyczy również naszego kraju gdzie sprzedaje się kiepską chińszczyznę jako pełnowartościowy sprzęt. Myślę, że pora zmienić takie podejście i zacząć sprzedawać tablety z prawdziwego zdarzenia.

  • luc3ro

   co za głupie gadanie… każdy kupuje co mu się podoba i na ile go stać. Widocznie jest rynek na tanie i mało funkcjonalne tablety – dlatego się sprzedają. A argument że pora zmienić podejście i zacząć sprzedawać tablety z prawdziwego zdarzenia zahacza o socjalizm i gospodarkę centralnie planowaną.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona