Ważne

Motorola chce skupić się na tabletach bez 3G

Dość kontrowersyjne informacje dotarły do nas od szefa Motoroli, Sanjaya Jha’a. Firma chce zrezygnować z produkcji tabletów wyposażonych w modemy 3G /4G i skupić się na tych, które będą oferowały połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Musimy przyznać, że to dość osobliwa decyzja, ponieważ wielu użytkowników nie potrafi wyobrazić sobie tabletu bez dostępu do sieci komórkowej. Jeżeli jesteście ciekawi czynników, jakie miały wpływ na nagłą zmianę strategii Motoroli, przeczytajcie poniższą wypowiedź Sanjaya Jha’a.

Ceny zmieniają się szybciej niż przewidywaliśmy. Musimy rozpocząć sprzedaż światową znacznie wcześniej, z modelami wyposażonymi tylko w Wi-Fi. Pierwsze z nich pojawią się w drugiej połowie roku, będą charakteryzować się bardziej agresywną formą i wyróżniać w kategoriach zastosowań biznesowych i multimedialnych, a także dystrybucji. Wiążą się z nimi także potencjalne plany marketingowe.

Podsumowując, Motorola uważa, że większy sukces odniesie wprowadzając na rynek tablety szybciej niż konkurencja, nawet jeśli nie będą one miały modemu 3G, tak pożądanego wśród klientów. Wiemy również, że pierwszy z nich ujrzy światło dzienne w drugiej połowie bieżącego roku. Czy będzie to Motorola KORE? Plotkę tę wydają się potwierdzać informacje o zakupie przez Motorolę domen internetowych MotorolaKore.com, KoreMotorola.com, Moto-kore.com, MotoKore.com oraz Motorola-Kore.com.

Czy rozważylibyście zakup tabletu internetowego bez modemu 3G, a co za tym idzie, bez bezprzewodowego dostępu do sieci z dowolnego miejsca na świecie?

źródło

Komentarze

 • Zex

  Cóż, ja bym tych słów tak nie odczytywał. M dostosuje się poprostu do trendu powszechnego na rynku tabów.

 • antic604

  Faktycznie, jak większość polskich stron macie problem z intepretacją anglojęzycznych informacji – wyraźnie powiedział/napisał, że problemem z Xoom-em było to że forsowali od razu 3G/4G (co było błędem), a teraz zamierzają najpierw wypuścić – w znacznie tańsze i z pewnością łatwiejsze do sprzedaży, bo nie wiążą klienta z konkretnym operatorem (tak jest w USA) – wersje wifi, a dopiero potem 3G/4G.

 • hellypton

  Dzisiaj jeszcze 3G nie jest jeszcze aż tak wykorzystywane ze względu na wysokie ceny lub mało atrakcyjne oferty operatorów. Ale w niedalekiej przyszłości to się zmieni i tablet bez 3G będzie jak obecnie laptop bez wifi. Motorola idzie takim ruchem w krzaki.

  • antic604

   Ludzie, czytajcie co czytacie! Przecież nie napisali, że rezygnują z 3G/4G, tylko że NAJPIERW wypuszczą wifi, a potem z modemami… Chodzi o to, żeby jak najwcześniej wejść na rynek, a wypuszczenie modeli 3G/4G jest bardziej skomplikowane, zapewne nie tylko technicznie ale również przez konieczność negocjacji z operatorami sieci.

   • A nie sądzisz, że Motorola nauczona złym doświadczeniem zdecydowała się na skupienie się na tabletach z Wi-Fi, a nad tymi z 3G / 4G na postawienie dużego znaku zapytania? To możliwe, że modele z modemem sieci komórkowej pojawią się później, nie zmienia to jednak faktu, że priorytetem Motoroli staną się urządzenia wyposażone wyłącznie w Wi-Fi.

    • Zex

     Hehe a czy obaj nie napisaliście przypadkiem o tym samy ;)

     • Zex

      “m” się nie dopisało :)

 • Tylko niech będzie np. miesiąc różnicy między premierami wersji bez i z 3G. Bo jako potencjalny klient czekać kolejne pół roku bym nie chciał jeśli celuję w wersję z mobilnym internetem.

 • roobertoo7

  Wydaje mi sie, ze rzeczywiscie chodzi tu o kwestie umow z operatorem. Nie jestem pewien jak jest w Usa ale w Kanadzie nie ma np. ofert intenetu na karte. Takze tablet z 3G bez umowy z operatorem jest bezuzyteczny a na pewno drozszy.

 • exit

  Tablet bez 3G? NO WAY!

 • lost

  A mój Xoom dzisiaj w końcu dostał aktualizację do 3.1 i powiem szczerze, że jestem w szoku. Wszystko śmiga bardzo szybko i płynnie! Bez porównania z poprzednią wersją systemu.

 • Artur

  Majac przy sobie dobry smartfon z siecia rzeczywiscie bez sensu jest tab z 3g bo net zawsze mozna sobie udostepnic z telefonu.i tak aie placi abomament….a telefon zawszeprzy sobie

  • Artur

   Hmm to nie ja;)

 • elf

  Wole mieć bez 3G sporo tańszego i sporadycznie podpinać pod usb modem hspa+ bo większości czasu korzystam z wifi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona