Ważne

Przewidywania dotyczące rynku tabletów w 2012 roku są optymistyczne

Serwis DigiTimes opublikował bardzo ciekawy artykuł dotyczący rynku tabletów internetowych w przyszłym (tj. 2012) roku. Nie wiem jak Was, ale mnie zawsze ciekawią tego typu wypociny znawców (“znawców” też ;)) rynku, którzy dwoją się i troją, by przybliżyć nam to, co może się dziać na rynku za kilkanaście miesięcy. Co ciekawego można wywnioskować ze wspomnianego tekstu?

Na pierwszy plan wysuwa się informacja, jakoby sprzedaż tabletów produkowanych przez wszystkie firmy poza Apple miała wzrosnąć aż o 134% w stosunku rocznym.

Kolejna ciekawa wiadomość odnosi się do udziału w rynku, który ma przypaść Apple ze swoimi iPadami w 2012 roku. Według przewidywań, ma to być 55%. A skoro już jesteśmy przy iPadzie, według analityków, Apple ma sprzedać w 2011 roku 35-36 milionów iPadów, a w 2012 roku – 54-55 milionów. Warto przypomnieć, że tylko w trzecim kwartale w ręce klientów powędrowało 9,25 mln sztuk (ź).

W 2011 roku sprzedaż tabletów z Androidem ma wynieść 19-20 milionów sztuk, natomiast w przyszłym ma wzrosnąć do 44-45 milionów, dzięki wprowadzeniu przez Google Androida Ice Cream Sandwich oraz pojawienie się zaawansowanego układu Nvidia Tegra 3.

źródło

Komentarze

 • Zex

  W Rzepie z wczoraj bądź weekend’owej był taki artykuł. Opinie skrajne…

 • exit

  Optymistycznie patrzą, wątpie żeby sprzedaż się podwyższyła o 134%

  • Zex

   Baza jest niska więc problemu nie powinno być, choć to i tak o wiele niżej od założeń z przełomu 2010/2011.

 • hellypton

  Optymistycznie dla mnie by było, jakbym usłyszał, że crapple przegra wojnę patentową i zbankrutuje. A stefek (za)jobs zacznie zrywać jabłka z drzewa.

 • hellypton

  Optymistycznie dla mnie by było, jakbym usłyszał, że crapple przegra wojnę patentową i zbankrutuje. A stefek (za)jobs zacznie zrywać emejzink jabłka z drzewa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona