Ważne

Chcesz kupić tablet? Omijaj Groupon – wcale nie jest taniej

Tym razem moralizatorski tekst, z którego płynie jedno przesłanie: zanim kupisz coś na Grouponie, sprawdź w sieci czy oferowana cena jest naprawdę okazyjna i atrakcyjna.

Na temat zakupów grupowych powiedziano już wiele. Internauci wiedzą, że większość portali oferujących znacznie tańsze produkty czy usługi, często oszukuje swoich klientów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Choćby urządzenie z naszego podwórka, czyli dzisiejsza oferta dla ludzi z całej Polski. Tablet AMLogic A9  – 519 zł zamiast 970 zł. Że przepraszam bardzo… ILE?!

Widząc ofertę prawie o połowę tańszą pewnie wielu osobom zaświeciły się oczy z radości i przez chwilę przemknęła myśl, by go kupić. Jednak ta chwila raczej nie trwała długo – przynajmniej dla osób, które rozsądnie podeszły do sprawy. Wystarczyło spojrzeć w google, gdzie znajdujemy sporo informacji, że tablet standardowo jest dostępny za mniej niż 500 złotych (choćby tutaj), a nie 970 zł, z których rzekomo został przeceniony… Tak to już niestety bywa, że część firm współpracujących z portalami oferującymi zakupy grupowe najpierw podwyższa ceny, by zaraz później fikcyjnie obniżyć je o połowę. Nie pochwalamy takich zachowań, stąd ten tekst…

Pamiętajcie o tym, że zanim kupicie coś na jednym z portali oferujących znacznie tańsze produkty czy usługi, najpierw warto sprawdzić czy faktycznie cena jest atrakcyjna.W tym przypadku cena powinna wynosić ok. 250 złotych… można się jednak cieszyć, że z oferty skorzystało (na chwilę obecną) jedynie 51 osób.

źródło

Komentarze

  • PoLi

    Niestety,ludzie też chodzą do sklepów firmowych,Adidas,Nike czy Sony itp itd. i też przepłacają za towary które można kupić dużo taniej i równie oryginalne… i o tym nikt nie pisze bo takie prawa marketingu….
    Mimo wszystko nie krytykuje,może wejdzie tu ktoś,kto wklepie w wyszukiwarkę nazwę tabletu i trafi na ten news,dlatego też proponuję specjalnie zmienić tytuł na taki który mógłby wyskoczyć po wklepaniu informacji dotyczącej tego tabletu powiedzmy” Tablet AMLogic A9 nie taki tani jak go malują :) “

  • nie wyrokowałbym tak szybko. Polityka grouponu polega na udostępnianiu produktów różnych firm pobierając przy tym prowizję + VAT. W przypadku największego gracza jest to 50% + vat. Firma, która sprzedaje tablety dostaje około 220zł za sztukę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona