Ważne

Apple dąży do połączenia systemów iOS i OS X?

Uważamy, że w roku 2012-13 Apple zamierza połączyć  iOS (iPhone, iPad) i OS X (komputery Macintosh) i stworzyć jedną, spójną platformę dla aplikacji i usług w chmurze.

Te odważne słowa pochodzą od Petera Miska, analityka pracującego w firmie Jefferies & Co. Dodaje on także, że fuzja nastąpiłaby w momencie wprowadzenia na rynek kolejnej generacji układu Apple A6, który miałby oferować moc porównywalną z komputerami osobistymi. Chip miałby się znaleźć w iPadzie 3 w pierwszym kwartale przyszłego roku, iPhonie 5 przyszłego lata oraz w nowym MacBooku Air w 2012 lub 2013.

“Użytkownicy chcą mieć możliwość używania iPhone’a, iPada i iMaca z całą zawartością i danymi automatycznie przenoszonymi pomiędzy urządzeniami i dostosowanymi do nich.” dodaje Misek. “Sądzimy, że ta wizja będzie trudna do zrealizowania, jeśli systemu iOS i Mac OS nadal dzieli przepaść.”

Chętnie przyznajemy panu Peterowi Misekowi rację, choć pamiętamy, że jego wypowiedź opiera się wyłącznie na spekulacjach, plotkach i hipotetycznych analizach. Jednak patrząc na kierunek, w którym rozwinięto najnowszą odsłonę systemu Mac OS X Lion, fuzja jest bardzo prawdopodobna. Co sądzicie o tej wizji? Chcielibyście używać tego samego systemu operacyjnego i aplikacji na komputerze, tablecie i smartfonie?

źródło

Komentarze

 • jasiek8l

  Oczywiście! To by była niemała wygoda… choć mam nadzieję, że do 10-ciu lat komputer będzie kojarzyć się tylko z przenośnym maleństwem…

  • aaa

   Po to jest HDMI.

 • Czy to połączenie oznaczałoby, że aplikacje z jednego systemu działają na drugim? Bo jak tak to dość odważne stwierdzenie.
  Bo jakby nawet założyć, że aplikacje tu i tu byłyby w formacje LLVM to istnieje jeszcze kilka miejsc gdzie będą problemy. Np. w samym interfejsie użytkownika, aplikacja z komputera miałaby kłopoty z narysowaniem się na ekranie iPhone’a (i nie chodzi o rozdzielczość, a o wielkość ekranu i to jak użytkownik miałby tego używać). W drugą stronę też nie byłoby za łatwo bo choć łatwiej uruchomić aplikację dla małego ekranu na dużym to też by sztucznie wyglądało.

  • aaa

   A aplikacje się nie skalują? Jeśli się skalują, to do macbooków wystarczy dać ekran dotykowy i będzie w porządku.

 • Buddy

  Jestem na nie. Na Macu ma być system przystosowany do Maca, a na iPhone do iPhone. Mają się uzupełniać i współgrać – razem tworzyć cały ekosystem.

 • Zeter

  i po – przecież Sam Steve powiedział, że era komputerów już się skończyła ;) czyli wszystkie Macintoshe to kupa złomu i shit :P i które nie warto już rozwijać

 • Altair

  Już teraz Luncher w Lion’ie przypomina pulpit rodem z Ipad’a :)

 • Lost

  W temacie iPada, niedawno pojawiła się w Appstore najnowsza Flashowa przeglądarka – Puffin. Jest bardzo szybka, dużo szybsza niż iSwifter, można również zgłaszać deweloperowi niedziałające linki. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował, naprawdę warto.

  • Ja-Gaar

   tylko po co komu ten flash.
   ostatecznie mozna na kompie obejrzec, a z reguły strona zrobiona tylko we flashu nie jest warta chwili uwagi.

   • Buddy

    Polska strona McDonald’s jest warta uwagi…

 • Artur

  Dzieki za info, sprawdze po pracy:)

  • Lost

   Jak jakaś konkretna stronka nie będzie Ci działać, to w settings jest opcja wysłania im linku. Przed zakupem można przetestować okrojoną wersję, warto też przeczytać dokładnie opis co działa, a co jeszcze nie. Tak czy owak jest sprawniejsza i dużo tańsza od iswiftera.

 • hellypton

  Ipad powinien miec od poczatku MacOS X’a i wtedy bylby tabletem z prawdziwego zdarzenia a nie iphonem dla niedowidzacych.

  • Artur

   Nie potrzebuje kobyly na ipadzie, od tego mam imaca. Oba urzadzenie sie elegancko uzupelniaja.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona