Pierwsze tablety z czterordzeniową Tegrą 3 poznamy jesienią - Tabletowo.pl

Pierwsze tablety z czterordzeniową Tegrą 3 poznamy jesienią

Nie wiem jak Wam, ale mi już się znudziły tablety z dwurdzeniową Tegrą 2, których parametry techniczne są praktycznie identyczne. Z niecierpliwością czekam więc na kolejną generację tego typu urządzeń – tym razem ze znacznie szybszą i bardziej wydajną Tegrą 3, Kal-El. Pojawiły się informacje, jakoby pierwsze tablety z czterordzeniową jednostką miały zadebiutować jesienią. Jest to sprzeczne z początkowymi spekulacjami, według których ciekawe urządzenia z Kal-El mieliśmy ujrzeć już w sierpniu.

Slashgear cytuje ostatnie słowa przedstawiciela nVidii:

Project Kal-El-powered tablets are coming this Fall, and phones around the CES 2012 timeframe

Mamy nadzieję, że będzie nam dane zapoznanie się choć z kilkoma modelami tabletów z Kal-El na pokładzie podczas IFA 2011 w Berlinie. Jesteśmy bardzo ciekawi co potrafi ta jednostka w rzeczywistości, a nie tylko na papierze… Zwłaszcza po smaczkach pokazanych nie tak dawno przez nVidię i zapowiedziach, że jest aż pięć razy szybsza od dwurdzeniowej Tegry 2, obecnie panującej w tabletach.

Warto wspomnieć o firmach, które rzekomo pracują nad tabletami z Kal-El. Wśród nich: Asus, Acer, Motorola, a nawet Notion Ink. Można się także spodziewać, że inni producenci będą podążać tą samą  drogą, a to oznacza dla nas tylko jedno – mnóstwo ciekawego sprzętu!

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona