Ważne

Pierwsza aktualizacja dla tabletu Toshiba Thrive

Toshiba Thrive, tablet, który zawita do Polski już wkrótce, otrzymał aktualizację oprogramowania do wersji Google Android Honeycomb 3.1. Zauważyli to jego użytkownicy z krajów, w których urządzenie jest już dostępne. Do wniesionych zmian należy zaliczyć ulepszone wsparcie dla wielodotyku oraz kilka pomniejszych poprawek i usprawnień systemu.

Toshiba Thrive to jeden z najciekawszych modeli tego sezonu. Wyposażono go w duży, 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 1GHz, pełnowymiarowy czytnik kart pamięci SD, port USB, diody powiadamiające, zaślepki złączy, gumowaną, antypoślizgową obudowę oraz wymienną baterię. Jak wynika z oficjalnej notatki prasowej, której najważniejsze fragmenty opublikowaliśmy w tym wpisie, tablet już wkrótce będzie można zakupić w naszym kraju. Jego cena oraz dokłada data dostępności nie jest znana, lecz podejrzewamy, że będzie ona konkurencyjna do rynkowej wartości modelu Apple iPad.

źródło

Komentarze

 • 2marekm

  Nic nie jest napisane, czy posiada HDMI…ale to chyba już standard, i co z 3G ?
  Dzieciaki z Asusa, bierzcie przykład z konkurencji w sprawie portu USB. Takich jak ja przywiązujących wagę do tego portu są setki tysięcy. I tylko proszę mi nie pisać, że USB jest w klawiaturze. Klawiatura jest mi całkowicie zbędna. I nie pisać, że można użyć przejściówki. A jak ktoś już napisze, to niech wskaże adres zakupu tej przejściówki i za ile ?

 • antymonopolista

  Proszę wszystkich potencjalnych nabywców o nie przepłacanie przy zakupie. Najtańsza wersja urządzenia po przeliczeniu po dzisiejszym kursie nie powinna przekroczyć 1200 zł, a i promocje mile widziane. Nie dajmy się wydoić tym bardziej, że naszym wynagrodzeniom daleko do tych europejskich o amerykańskich nie wspominając. Tak więc nalegam trzymajmy się razem i wszystkim nam wyjdzie to na dobre. Firma Toshiba jak widać wyceniła tablet optymalnie, a moją prośbą chcę zwrócić waszą uwagę na słynną polską PAZERNOŚĆ sprzedawców, którzy zawsze wiedzą lepiej od producenta ile to sobie mogą zaśpiewać od biednych Polaczków, aby ich złupić.
  W całym cywilizowanym świecie płaci się cła i podatki, a Polska nie jest pod tym względem jakimś wyjątkiem dlatego nie wierzcie gdy ktoś mówi, że nas obowiązuje jakaś inna cena niż ta rekomendowana przez producenta, a kurs dolara znajdziecie przecież bez trudu i pamiętajcie nie dajmy się robić w balona.

 • 2marekm

  Im społeczeństwo biedniejsze, a przez to głupsze, tym bardziej jest “dojone i strzyżone” przez pazernych rodzimych handlowców.

 • józik

  Na MobileTechReview jest od paru dni recenzja tej Toshiby. Posiada HDMI. Nie ma 3G. USB działa fajnie (nawet jakaś tania klawiatura na USB działa wg recenzentki bez lagów – a nawet wejście USB w tej klawiaturze).

 • sympatyk

  W takim razie czekamy na pojawienie się tabletu w polskich sklepach w obiecanej rozsądnej cenie, bowiem od tygodni czytamy, że oto wkracza do gry bardzo dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Może 1200 zł to i tak sporo dla niejednego młodego człowieka, ale chyba tym razem będą to naprawdę dobrze wydane pieniądze, bo dotychczasowe tablety, które nie radziły sobie z flash-em albo nie dawały dostępu do Androit-market to była jakaś pomyłka i ciekawe kto teraz “połknie tą żabę” z rynku – czyli tablety kosztujące od 300 do nawet 1000 złotych, a będące tak naprawdę tylko bardziej zaawansowanymi czytnikami e-booków z którymi jak do tej pory jest więcej kłopotów niż radości z bezproblemowego użytkowania.

 • józik

  Chyba kolega żartuje.
  Wg MobileTechReview ceny tej Toshiby to 429 dolarów za wersję 8 gb, 479 za 16gb i 579 za 32gb. A zatem ten najtańszy w Polsce będzie kosztować np. min. 1600 pln.
  No i chyba nie jest tak najgorzej z tym flashem w najnowszych tabletach (Galaxy 10.1?) Jeszcze tak się zastanawiam nad tymi wymiennymi bateriami. Otóż wygląda to interesująco ale jeśli cena nowej baterii wyniesie 700 pln to będzie to wyglądało już mniej ciekawie.

 • matematyk

  józik, a gdzie ty chodziłeś do szkoły – no chyba, że jesteś sprzedawcą, który sobie tyle zaśpiewa, albo masz jeszcze do sprzedania te przestarzałe “tablety”. Cena dolara z dzisiaj to 2,85zł co po przemnożeniu przez 429 daje nie mniej nie więcej tylko 1222,65 złotych polskich i nie dam ci ani cęta więcej, a 1600zł to może sobie kosztować ta najdroższa wersja i to z 3G.

  • markyk

   Cena najpewniej netto. Sugeruję więc doliczyć VAT oraz cło. Wynik już nie tak atrakcyjny.

   • sympatyk

    sugerowana cena producenta zawsze dotyczy ceny brutto więc nie wyjeżdżaj mi tu z cłem i Vat-em tylko pomyśl zanim napiszesz coś głupiego – wg Ciebie za oceanem nie ma cła i podatków – puknij się w czoło

 • józik

  Do szkoły naszej polskiej kochanej. Nie, nie jestem sprzedawcą tylko realistą :-(

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona