Ważne

Milion pobrań aplikacji Bamboo Paper w 11 dni

Rysik Bamboo Stylus i dedykowana mu aplikacja Bamboo Paper to kombinacja pozwalająca na przyjemne rysowanie, pisanie, tworzenie zeszytów, notatników, szkiców i map myślowych na tablecie Apple iPad. Zarówno stylus, jak i program doczekały się recenzji na łamach Tabletowo i zostały ciepło przyjęte przez Czytelników.

Bamboo Paper, najczęściej ściągana aplikacja w największych krajach świata, osiągnął milion pobrań w zaledwie 11 dni od daty swojej premiery w sklepie Apple AppStore.
To ogromny sukces, który zaskoczył Petera Kurstjensa, dyrektora ds. aplikacji i platform w słynącej z bardzo dobrych tabletów graficznych firmie Wacom.

Jesteśmy zszokowani. Wiedzieliśmy, że Bamboo Paper jest użyteczną aplikacją i doskonałym uzupełnieniem pióra Bamboo Stylus, ale szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się aż tak ogromnego sukcesu. Udało nam się osiągnąć wynik miliona pobrań w ciągu zaledwie 11 dni.

W przeprowadzonym wywiadzie Peter Kurstjens opowiedział o pozytywnych opiniach, jakie uzyskała aplikacja Bamboo Paper na całym świecie i funkcjach, które użytkownicy chcieliby zobaczyć w nadchodzących aktualizacjach (jest to między innymi tryb wyświetlania poziomego).
Co ciekawe, dyrektor ds. aplikacji i platform zdradził również, że program pozostanie darmowy, a od 14 lipca pojawi się możliwość zakupu możliwości tworzenia więcej niż jednego notatnika bezpośrednio z poziomu aplikacji. Cena rozszerzenia będzie wynosić 1.99$ i pozwoli na posiadanie nawet 20 zeszytów.

Po pierwsze, w związku z ogromnym sukcesem Bamboo Paper, postanowiliśmy, że aplikacja będzie dalej bezpłatna. Chcemy, by jeszcze więcej użytkowników miało możliwość korzystania z Bamboo Paper. Po drugie, rozszerzymy funkcjonalności aplikacji o możliwość tworzenia wielu notatników. Od 14 lipca użytkownicy będą mogli zakupić pakiet Notebook Pack w cenie 1,99 USD, co umożliwi im stworzenie biblioteki składającej się z nawet 20 notatników.

Aplikacja Bamboo Paper będzie dalej rozwijana. W ciągu kolejnych miesięcy otrzyma aktualizacje, które dodadzą nowe funkcje. Autorzy rozważają również stworzenie wersji programu kompatybilnej z tabletami pracującymi pod kontrolą innych popularnych systemów operacyjnych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje i nowości, jakie się w nich pojawią. Jeżeli jeszcze nie pobraliście swojej kopii darmowej aplikacji Bamboo Paper na iPada oraz iPada 2, możecie zrobić to tutaj.

źródło własne; informacja prasowa rozesłana przez firmę Wacom Europe

Komentarze

 • [ Karol ]

  Zastanawiam czy ten rysik działa na Asusie Eee Pad Transformer lub inny tablet internetowy ?

 • Michał

  Proste, że na każdym ekranie pojemnościowym będzie działał. Wujek Steve jeszcze nie wymyślił takiego ekranu i rysika, które będą działały tylko z jabłkourządzeniami :)
  Polecam rysik bo notuje się miodnie!

  • mithos

   Michał, a probowales na androidzie tego rysika…?

   Ja czekam na bamboo paper na androida – używam tabletu( ale takiego do rysika) bamboo połączonego do pc i to jest świetny sprzęt!

   • Michal

    Nie mam niestety tabletu z amdroidem, ale na telefonie z amdroidem powem tak – Rysik reaguje, ale jako ze mam matową folie nie działa to idealnie

    • [ Karol ]

     A więc to folia nie działa z rysikiem… Fakt. Bo kiedyś miałem Motorolę Milestone i nie działał. Myślałem, że rysik był za chudy.

   • [ Karol ]

    Lepiej zapytaj o swoim sprzęcie tablecie internetowym, a nie sam system. Ponieważ każdy tablet ma inną matrycę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona