Ważne

Acer pracuje nad 10-calowym sliderem?

Acer, pomimo niedawnej decyzji o znaczącym zmniejszeniu produkcji tabletów, najprawdopodobniej rozszerzy swoje portfolio o jeszcze jedno urządzenie. Najprawdopodobniej będzie nim 10-calowy slider. Ma on pracować na układzie ARM, co wyraźnie wskazuje na obecność systemu Android Honeycomb lub, co bardziej interesujące, Ice Cream Sandwich.

Serwis Digitimes dotarł do informacji od dostawców komponentów, którzy twierdzą, że nowy tablet pojawi się w czwartym kwartale tego roku, czyli w święta Bożego Narodzenia.

Tablety typu slider nie są zbyt popularne, lecz nie znaczy to, iż nadchodzące urządzenie Acera nie odniesie sukcesu. Jeżeli będzie oferować ciekawą specyfikację, dobrą jakość wykonania i atrakcyjną cenę, dobre wyniki sprzedaży mogą sprawić, że tajwański producent zmieni swoją decyzję i nie opuści rynku. Dla nas, konsumentów, byłby to najlepszy możliwy scenariusz, gdyż kochamy nowe tablety.

Jakiej specyfikacji oczekiwalibyście od 10-calowego slidera Acera? Myślicie, że pod jego maską znajdzie się Android Ice Cream Sandwich? A może czterordzeniowa Tegra 3?

źródło

Komentarze

 • Czyli na Wielkanoc może będzie w USA.

  Jak dotąd jest to model, który mnie najmniej zaciekawił – jakbym miał kupować taką kobyłę, kupiłbym laptopa. Transformer to pomysł dużo bardziej uniwersalny, zaś obudowa typu slider według mnie sprawdza się raczej w telefonach.

 • hergar

  Nie widzę pisania kciukami po klawiaturze trzymając w obu rękach, bo jest za duża, a trzymanie jedną ręką i pisanie drugą na dłuższą metę będzie nieergonomiczne. Tego typu obudowa ma sens max do 7 cali. Sam czekam na coś wielkości Streak’a z wbudowaną klawiaturą.

  • aaa

   Ta a klawiatura powinna sie spisac przy pisaniu, gdy trzyma sie tablet na kolanach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona