Ważne

Ekoore Perl, Python i Pascal: tablety z Androidem, Windowsem i Ubuntu

Jeśli nie lubicie ograniczać się wyłącznie do jednego systemu operacyjnego na swoim tablecie, oferta włoskiej firmy Ekoore jest dla was. Zaprezentowane wczoraj trzy nowe urządzenia Perl, Python i Pascal oferują szeroką gamę możliwości oraz trzy wersje oprogramowania do wyboru.

Ekoore Perl

Ten model wyposażono w duży, 11.6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, wyjście HDMI i audio, a jego grubość wynosi niecałe 1.4 centymetra. Niestety, procesor i cena nie są znane, lecz wiemy, że Perl będzie mógł pracować pod kontrolą zarówno systemu Windows 7, jak i Ubuntu 11.04 z interfejsem Unity.

Ekoore Python

To urządzenie bardziej przypomina kompaktowy netbook niż tablet. Pod jego maską znajdziemy Intel Atom N455 1.66GHz, układ graficzny GMA 3150, dysk SSD, trzy porty USB, Wi-Fi, Bluetooth oraz modem 3G.
Dziennikarze serwisu Netbooknews doszli do wniosku, że procesor N455 nie jest w stanie obsłużyć wyjścia HDMI (które znajduje się w specyfikacji tabletu), dlatego najprawdopodobniej na rynek trafi wersja z układem Intel OakTrail.
Systemem operacyjnym Pythona może być Windows 7 lub Ubuntu. To mające niecałe 1.6 cm grubości urządzenie będzie w stanie pracować na baterii przez 4 godziny.

Ekoore Pascal

7-calowy tablet Ekoore Pascal jest ciekawą propozycją dla fanów systemu Android. Na pokładzie tego modelu znajdziemy nie tylko jego wersję 2.3 Gingerbread, ale także dwurdzeniowy procesor Telechips ARM Cortex-A8 o częstotliwości taktowania zegara 1.2GHz, 512MB RAM oraz 4GB pamięci przeznaczonej do dyspozycji użytkownika. Pascal będzie miał niecałe 1.3 cm grubości i ważył niewiele ponad 226 gramów.

Nigdy wcześniej nie słyszałem o firmie Ekoore, ale zaprezentowane przez nią tablety mają szansę stać się hitem. Oczywiście o ile będą dostępne wkrótce, a ich cena będzie atrakcyjna dla klienta. Niestety, na temu obu kluczowych czynników nie ma jeszcze informacji.

źródło
źródło

Komentarze

  • Za same nazwy kupiłbym wszystkie trzy i jeszcze poprosił o Ekoore C/C++/C#, Ekoore PHP, Ekoore Lisp, Ekoore Asembler, Ekoore Java (ten byłby najwolniejszy) :)

    Swoją drogą ciekawe, dlaczego Androidowi dostał się akurat Pascal. Czy to dlatego, że to wersja 2.3, która powoli robi się przestarzała? :>

    Co do HDMI, to jak to jest (pytam poważnie, oświećcie mnie), że Atom 1.66GHz nie obsłuży, a Cortex A8 1GHz na Samsungu daje radę bez problemu (i to w chińskim sprzęcie)?

    • To kwestia architektury, wsparcie sprzętowe zawarte w samej strukturze SoC.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona