Tabletowy tydzień (07). Forum Tabletowo.pl w Tapatalk - Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (07). Forum Tabletowo.pl w Tapatalk

Nieustannie największą obecnie popularnością cieszy się Asus Eee Pad Transformer. W ubiegłym tygodniu Polskę obiegła wiadomość, że do sklepów Media Markt i Saturn trafiły egzemplarze z klawiaturami – jak się jednak okazało, nie do wszystkich miast – to raz, a dwa – ich cena w niektórych sklepach jest wyższa niż zapowiadano (zamiast 2399, to nawet 2699 złotych). Dobra wiadomość, aczkolwiek zupełnie niepotwierdzona, jest taka, że Asus rzekomo pracuje już nad Transformerem 2.

Przez ostatnie siedem dni nie obeszło się przy spojrzeniu w przyszłość. I tak, przyjrzeliśmy się ciekawemu projektowi Flexphone. Nasza uwaga skupiła się także na raporcie, z którego wynika, że urządzenia o 7-calowych wyświetlaczach będą stanowić aż 60% rynku. Dotarliśmy również do informacji, jakoby producenci woleli skupić się na produkcji 4-5″ smartfonów niż tabletów z Androidem.

Nie obyło się także bez plotek i ploteczek. I tak, wiele wskazuje na to, że jesienią zadebiutuje Samsung Galaxy Tab 7, a nieco wcześniej, bo jeszcze w te wakacje, premierę będą miały nowe tablety firmy Lenovo. Amerykańska sieć Verizon przygotowuje się do premiery urządzenia, które na pierwszy rzut oka zostało przyjęte jako Motorola Xoom 2, ale wciąż nie wiadomo co to tak naprawdę jest. Co więcej, HP prawdopodobnie szykuje sześć nowych tabletów, natomiast Acer Iconia Tab A100 ma wejść do sprzedaży – rzekomo – pod koniec lipca.

W ciągu ostatniego tygodnia dowiedzieliśmy się co nieco tabletach, które zadebiutują – bądź nie – w Polsce. I tak, Samsung Galaxy Tab 8.9 pojawi się na polskim rynku w wakacje (prawdopodobnie w okolicy sierpnia), natomiast HP TouchPad najprawdopodobniej nie zawita do nas przed końcem bieżącego roku.

Z rzeczy interesujących warto zaznaczyć, że pojawiły się informacje na temat daty premiery Windows 8 – dopiero jesienią 2012 roku. Pisaliśmy także o najtańszym tablecie świata – Sakshat, o ośmiu nietypowych zastosowaniach iPada oraz o tym, że najprawdopodobniej Tegra 3 będzie oferowała lepszy czas pracy na baterii niż poprzedniczka (Tegra 2).

Nie mogę nie wspomnieć także o naszych autorskich wpisach. Przetestowaliśmy dla Was Acera Iconia Tab A500 oraz grę Death Really w cyklu Środy z AppStore. Gratisem okazał się test aplikacji Bamboo Paper, która miała premierę w minionym tygodniu. Na koniec tygodnia Łukasz, nasz Czytelnik, napisał parę słów na temat tetheringu.

Pozostałe newsy:
Android Honeycomb na Samsungu Galaxy Tab (7″)
SmartQ 10: ARM Cortex A-9, Mali-400 GPU i Android 2.2
iPad z ekranem 3D – zapowiedź nowej generacji czy świetna imitacja?
DreamBook ePad P10+ z plastrem miodu
Olivetti OliPad 110 idealnym dodatkiem do włoskiego spaghetti
Tablet Panasonic z serii Toughbook – wytrzymały zawodnik nadchodzi
RIM sprzedał* pół miliona tabletów BlackBerry PlayBook w Q1
Dziecko chce się bawić Twoim tabletem? Kup mu InnoTab
ZTE Light Plus – kolejny budżetowy tablet do Twojej kolekcji
Nocna Promocja sklepu Euro. Tablety do 300 złotych taniej
Sony kusi filmem promującym nadchodzące tablety S1 i S2
Klawiatura Swype dostępna na tablety z Androidem Honeycomb (beta)
Brak USB w Samsungu Galaxy Tab 10.1 to problem? Adapter go rozwiąże
iOS vs Android: przystosowanie stron internetowych

Z rzeczy bieżących: od wczoraj można korzystać z Forum Tabletowo.pl z poziomu aplikacji Tapatalk.

Tabletowo.pl Tabletowy tydzień (07). Forum Tabletowo.pl w Tapatalk Nowości

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona