Tabletowy tydzień (05) - Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (05)

Kończący się tydzień przyniósł wiele nowości, a to ze względu na targi Computex 2011. Poznaliśmy: Acera Iconia M500, Gigabyte S1080, Asus Eee Pad MeMo oraz kilka tabletów MSI: MSI WindPad 120W, MSI Enjoy 7 i Enjoy 10 za niewielkie pieniądze oraz MSI WindPad 100A i WindPad 110W.

Tajwańskie targi przyniosły nam także premierę Asusa Padfone – tablet będący dokiem telefonu (który ma wejść do sprzedaży w grudniu), a także TransPhone – nieco inne podejście do tego samego tematu. Z kolei Intel zaprezentował dziesięć tabletów z Androidem Honeycomb, których osiągi pozostawiają wiele do życzenia.

Bez wątpienia kończący się tydzień należał do Microsoftu i zaprezentowanego Windows 8. Widzieliśmy ten system na tabletach pracujących w oparciu o Tegrę 3, TI OMAPP4430 i Snapdragona.

Nie obyło się także bez spojrzenia w najbliższą przyszłość tabletów. I tak, firma nVidia pokazała możliwości czterordzeniowego układu Kal-El (Tegra 3), co później zweryfikowali redaktorzy Engadget, po kilkuminutowym przeglądzie tabletu z tą jednostką centralną. Firma Pixel Qi zaprezentowała także ekrany z dwoma trybami działania, SanDisk – dyski SSD i iSSD o pojemności 128GB, a AMD zdradziła więcej szczegółów na temat Desna.

W ciągu ostatnich siedmiu dni nie mogliśmy przegapić ciekawych plotek, pojawiających się w sieci na temat nadchodzących tabletów. I tak, obecnie oczekujemy premiery Motoroli Xoom 2, BlackBerry PlayBook 2, tabletu Motoroli z czterordzeniowym procesorem, Samsunga Galaxy Tab 4G oraz tabletów Archos Gen 9.

Pozytywnie zaskoczyła nas firma ViewSonic. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy trzy ciekawe propozycje od tego producenta: ViewPad 10Pro z „prawie” dual-bootem (Windows i Android), ViewPad 7x z Androidem Honeycomb oraz ViewPad 10h, będący ciekawą alternatywą dla drogich tabletów znanych firm.

W ciągu ostatnich siedmiu dni mogliście przeczytać recenzję Wacom Bamboo Stylus, Opinię Użytkownika dotyczącą Acera Iconia TAb A500 oraz aplikacji Azkend HD, w cyklu „Środy z AppStore”. A już niebawem kolejne testy tabletów – w tym tygodniu przynajmniej dwa, a być może więcej. A z autorskich tekstów warto jeszcze przywołać tekst o innym, nierozrywkowym spojrzeniu na iPada.

Tydzień zakończyliśmy pod znakiem pierwszej rocznicy powstania Tabletowo.pl. A już jutro ruszamy z kolejną porcją newsów – przypomnę tylko, że już jutro na WWDC zostanie zaprezentowany iOS 5, którego magiczny przegląd (z przymrużeniem oka) możecie obejrzeć tutaj. Bądźcie z nami!

Pozostałe newsy z ostatniego tygodnia:
Notion Ink Adam znów w sprzedaży. Honeycomb nadchodzi!
Asus Eee Pad Transformer kiedyś tam… może… trafi do Polski
Qualcomm obiecuje 40 tabletów ze swoimi procesorami
Nowy WeTab: 10.1-calowy ekran i system MeeGo
Asus Eee Pad Transformer z obsługą kontrolerów PS3 i Xbox 360
iPad za mniej niż 200$? To możliwe!
OBIEKTYWnie: Tablet Manty z interfejsem z HTC Flyer?
nVidia: w ciągu pięciu lat tablety prześcigną przenośne komputery
Shadwgun, czyli dlaczego Tegra 2 nie zamierza odejść w zapomnienie (wideo)
Android 3.1 dla Asusa Eee Pad Transformer już jest
MediaPad – kolejny tablet od Huawei. Wkrótce premiera
Samsung: TouchWiz znajdzie się w opcjonalnej aktualizacji
Samsungi Galaxy Tab 10.1 i 8.9 opóźnione? (update)
Toshiba Thrive już w lipcu… za 429 dolarów
Tim Cook z Apple: tablety wkrótce przyćmią pecety
TabletKiosk Sahara Slate PC i500 – najmocniejszy tablet na rynku?
Motorola Xoom podkręcona do 1,7GHz, zostawia w tyle konkurencję
LifeBook – czeka nas bezprzewodowa przyszłość?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona