Tabletowy tydzień (03) - Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (03)

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem opinii i recenzji. Dzięki naszym dwóm Czytelnikom, którzy zdecydowali się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem tabletów, mogliście przeczytać recenzję Asusa Eee Pad Transformera oraz pierwszą część testu Notion Ink Adam. Na deser, w niedzielne popołudnie opublikowaliśmy recenzję tabletu Cobry Kyros MID7024. A jako wisienka na torcie musimy dodać, że jesteśmy w trakcie testów kolejnych urządzeń – warto śledzić Tabletowo.pl, by przeczytać recenzje ciekawych tabletów – jakich? Cierpliwości :)

W ciągu ostatnich siedmiu dni nie obeszło się bez informacji z naszego podwórka. I tak, do sprzedaży w Polsce weszły dwa tablety: długo wyczekiwana Motorola Xoom, której cena wynosi 2999 złotych oraz HTC Flyer za 650 euro (32GB, 3G). Co więcej, dowiedzieliśmy się również, że rynkowa premiera Asusa Eee Pad Transformer została przesunięta kolejny raz – na początek czerwca, ale za to jego cena będzie się zaczynała od 1599 złotych.

Pisaliśmy także o niedalekiej przyszłości tabletów. I tak, zbliża się aktualizacja Androida do wersji 2.3 Gingerbread dla Samsunga Galaxy Tab (7″). Dowiedzieliśmy się, że w nadchodzących urządzeniach mogą się znaleźć najnowsze ekrany Pixel Qi i Toshiby.

Ostatnio swoje trzy grosze do tabletowych spekulacji coraz częściej dokłada tajwański producent – HTC. Dzięki zagranicznym źródłom dowiedzieliśmy się, że będzie więcej tabletów od HTC oraz poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące jednego z nich, 10-calowego modelu Puccini, który miał zadebiutować w czerwcu (ale w końcu chyba tak nie będzie).

W kończącym się tygodniu pospekulowaliśmy na temat nadchodzących targów Computex 2011. I tak, zobaczymy tam ponad 10 tabletów z procesorami Intela oraz, najprawdopodobniej: Dell Streak Pro, 10-calowy tablet Coby oraz Asus Eee Slate EB121. Warto śledzić Tabletowo.pl – a podczas targów szczególnie!

Warto wspomnieć także o nowych informacjach na temat tabletów Amazon, które zapowiadają się interesująco (zwłaszcza ten z czterordzeniowym procesorem), eksplozji w chińskiej fabryce produkującej iPady 2 oraz o tym, że premiera Acera Iconia Tab A100 została przesunięta na drugą połowę roku.

Pozostałe newsy:
Jaki naprawdę jest Android? (felieton)
U Samsunga też opóźnienia?
Środy z AppStore: Procreate
Infinity Blade: Arena zadebiutuje już jutro, obsypie łakociami
Intel (niechcący) zdradza plany Microsoftu: będzie Windows 8 dla tabletów
LG P930: tablet to czy smartfon? (ekran HD)
Idealny tablet? Nie ma takiego! A jaki powinien być?
Zamień Androida Honeycomb w Gingerbread! (wideo)
Acer planuje sprzedać milion sztuk urządzeń z serii Iconia
Znamy oficjalną cenę HP TouchPad: 599$ za 32GB WiFi
Samsung Galaxy Tab 8.9 z wygodną klawiaturą (wideo)
BlackBerry Playbook – sprzedaje się świetnie, ale jest sporo zwrotów
MSI WindPad 110W w przedsprzedaży. Cena mogłaby być niższa
Tabletowe Wojny – wielkie porównanie wszystkich najnowszych tabletów (wideo)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona