Ważne

iOS 4.3.3 już za dwa tygodnie – naprawi baterię! (aktualizacja)

W końcu, doczekaliśmy się! Użytkownicy iPhone’ów, iPodów touch i iPadów załamywali ręce kiedy wspominali moment aktualizacji swoich tabletów, telefonów i odtwarzaczy do iOS w wersji 4.3. Nowe oprogramowanie, poza kilkoma zabezpieczeniami, znacząco pogorszyło żywotność baterii na każdym urządzeniu opatrzonym logo nadgryzionego jabłuszka. Więcej pisaliśmy o tym w artykule dotyczącym aktualizacji 4.3.1, która, jak przypuszczaliśmy, miała przynieść przedłużenie czasu pracy na baterii. Niestety, nie stało się tak ani w 4.3.1 ani 4.3.2, a poprawkę tego krytycznego błędu znajdziemy dopiero w iOS 4.3.3, który w iTunes pojawi się już za dwa tygodnie.

Jestem pewien, że słyszeliście o małym skandalu wywołanym faktem, że Apple przechowuje dane lokalizacji każdego użytkownika iPhone’a oraz iPada 3G. Wielu się to tak bardzo nie spodobało (czemu się nie dziwię), że wywarli nacisk na Apple. Wynikiem ich działań jest całkowite usunięcie tej niechcianej funkcji z systemu. Po wyłączeniu odpowiedniej opcji cała baza danych naszych dotychczasowych lokalizacji zostanie usunięta z pamięci urządzenia oraz nie będzie przesłana do iTunes.

Dajcie znać, czy po aktualizacji do 4.3.3 zauważycie zwiększenie czasu pracy baterii!

Aktualizacja:

iOS 4.3.3 jest już dostępny!

źródło

Komentarze

 • Mam pytanie: Czy jailbreak istnieje dla ipada2?

  • Niestety, jeszcze nie. Ale modderzy ciężko nad tym pracują, więc sądzę, że to tylko kwestia tygodnia lub dwóch.

   • Poczekamy… zobaczymy…

 • Nie wiem jak to jest z tymi dwoma tygodniami, ale u mnie aktualizacja była dostępna już wczoraj :-) patch notes mówiły tylko o skróceniu cache croudsourcingowanej bazy lokalizacyjnej hotspotów.

 • człowiek z Cro-Magnon

  a ja mam problemy z tą aktualizacją – 3 razy iTunes ściągał aktualizację i 3 razy po ściągnięciu 614MB zgłaszał errora.

  Co do JB to mam mieszane uczucia jak na razie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona