Ważne

Dell: Android wkrótce prześcignie iPada

iPad oraz iPad 2 są najchętniej kupowanymi tabletami na świecie i liczbą sprzedanych sztuk znacznie przewyższają konkurencję. Mimo to Michael Dell, szef Della, uważa, że urządzenia z Androidem na pokładzie wkrótce prześcigną produkty Apple’a. Swoje zdanie uzasadnia przykładem rosnącej popularności smarfonów z zielonym robocikiem i nie widzi przeszkód, aby sytuacja przybrała podobny obrót w przypadku tabletów.

Not tomorrow. Not the next day. But again, if you look at 18 months ago, Android phones were like, “What is that?” And now there are more Android phones than iPhones. I don’t see any reason why the same won’t occur with Android tablets.

Trudno nie przyznać panu Dellowi racji, ponieważ w zawodach o popularność na rynku smartfonów, to Android zajmuje pierwsze miejsce (przynajmniej w niektórych krajach). Sytuacja wygląda podobnie w przypadku tabletów: przeciwko Apple stoi bardzo wielu producentów, w tym najwięksi giganci, którzy przysparzają Nadgryzionemu Jabłuszku poważne problemy na wcześniej wspomnianym rynku telefonów komórkowych. Koncerny takie jak Samsung, LG, Motorola, Asus, Acer, Dell i wiele innych, mniejszych, inwestują w Androida i nie pozwolą temu systemowi upaść. Więcej, zrobią wszystko, aby zielony robocik zrobił z jabłuszka ogryzek.

Biorąc pod uwagę niewiarygodnie dużą liczbę zaprezentowanych ostatnio tabletów, ciężko jest nie wróżyć Androidowi świetlanej przyszłości, prawda? Jednak są to tablety tylko zaprezentowane. Ile z nich znajduje się w sprzedaży?

Komentarze

 • piotrek

  Maluchów na naszych drogach też jest więcej niż porschaków;-)

  • Login

   Masz rację, jednak liczą się liczby :D
   Tak poważnie to: Masz rację, Android nigdy nie dorówna iOS pod względem szybkości działania (nie mocy obliczeniowej układu) i optymalizacji, jednak czym to jest spowodowane to każdy wie. Myślę że po 3.0 będzie lepsza wersja honeycomba na tableciki.

 • Rafu

  Nie można powiedzieć, iż jest on głupi ale stwierdzenie to po przeanalizowaniu faktów jest jak najbardziej idiotyczne!

 • ghostCat

  Takich przepowiedni było już tysiące. Przed premiera honeycomb zwłaszcza. Jak na razie wiemy jak to się skończyło i dopuki honeycomb nie zostanie porządnie zoptymalizowany doputy sytuacja za bardzo się nie zmieni. No i wsparcie dla developerow na robocika na tablety musi być znacznie lepsze, bo bez tego nie będzie naprawdę dobrych aplikacji, a bez tego to i najlepszy tablet z najlepszym systemem nie ma szans powodzenia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona