Google pracuje nad Chrome OS dla tabletów

Nie wiemy dlaczego, biorąc pod uwagę pojawienie się “tabletocentrycznego” Androida Honeycomb, Google zdecydowało się na ten ruch. Czyżby było to działanie mające na celu zapobiec fragmentacji na rynku? A może Mountain View spisało zielonego robocika na straty? Tak czy inaczej – Chrome OS najprawdopodobniej pojawi się na tabletach.

Świadczą o tym wcześniejsze doniesienia o plotkach na temat własnego tabletu Google’a, nowy, zmieniony interfejs systemu dodany w ostatniej aktualizacji (zawierający ekranową klawiaturę) oraz enigmatyczne słowa przedstawiciela Google, zapytanego o Chrome OS dla tabletów:

“We are engaging in early open-source work for the tablet form factor, but we have nothing new to announce at this time.”

A oto ich wolne tłumaczenie:

“Prowadzimy wczesne prace nad przystosowaniem systemu do tabletów, jednak w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia.”

Jak sądzicie, czy Chrome OS odniesie sukces na rynku tabletów? Czy użytkownicy tych urządzeń chcieliby skupić się wyłącznie na aplikacjach bazujących na przeglądarce i chmurze? Przeportowanie Chrome OS na tablety, biorąc pod uwagę założone przeznaczenie tego sprzętu, miałoby sens. W końcu w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół internetu, nie sądzicie?

źródło

Komentarze

 • sim

  może powstać fajny system!!;)

 • Ris

  Google już jakiś czas temu zapowiedziało, że to jest po prostu inne podejście i nie jest zagrożeniem dla Androida. Nie wykluczają, że systemy się połączą ale to są lata przed nami.

 • Ja-Gaar

  Moze niech najpierw dopracują jeden system, zmiast mnożyć byty bez potrzeby.

  Szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie, aby nowy system był instalowany na sprzęcie róznych producentów (oj dużo ich) i niczym się nie różnił. Czyli znowu fragmentacja i problemy z aktualizacjami.

  Wydaje sie ze jedynie sluszna jest droga Appla: producent jednoczesnie sprzetu i systemu.
  Podobna drogą podąża Blackberry, zobaczmy jak to wyjdzie, bo sprzęt ich ciekawy i system również, oby tylko było wsparcie developerów.

  • Login

   Tylko że Chrome OS jest zupełnie czymś innym niż inne systemy.
   Działa on w chmurze, jest zbudowany z przeglądarki, IMO to jest najlepszy system dla osób nieogarniających OS’y

  • Ris

   To zupełnie inny system jak zauważył @login tutaj problem aktualizacji przez producenta nie występuje ponieważ wszystko robi Google.

   • Ja-Gaar

    no to nie wróżę sukcesu.

    Co to są osoby nie ogarniające OSa? Trudno o prostszy system niz ten na tabletach. I co ta chmura moze zaoferowac? Gry? Programy wszelkiej masci i typu? Watpie. W ogóle bedzie dzialac bez sieci?

    Na razie widac jakie podejscie sie sprawdza – centralny sklep z aplikacjami za darmo lub pare groszy.

    • Ris

     To taka, która nie wie jak podłączyć klucz usb.

    • Login

     Ja wiem że ty jesteś genialny i takie tam, ale są ludzie dla których komputer jest zupełną abstrakcją, i wymagają czegoś prostego dla przeglądania sieci.
     Jednakże znając życie to i tak będą porównania iOS do Androida czy iOS :(

     • Login

      Jednakże znając życie to i tab będzie porównany ten OS do Androida czy iOS*

 • A ja myślę, że Google jeszcze nas zaskoczy. Zapowiadane na ten rok netbooki z tym systemem mają być tanie jak barszcz (200$-300$) i teraz wyobraźcie sobie, że pojawiają się ultra-tanie tablety z Chrome OS.

  Moim zdaniem chrome os może być jeszcze zaskoczeniem tego roku, tak jak iPad w 2010.

 • hellypton

  Wg. mnie Chrome OS będzie takim hitem jak Android. Microsoft szykuje cloud’owego Windows 8, więc odpowiedź Google musi być. I tak trzymać!

  • To chyba raczej Microsoft szykuje odpowiedź na ruch Google ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona