Ważne

Dell: iPad jest za drogi. Też tak sądzicie?

Przedstawiciel wyższej kadry zarządzającej koncernu Dell uważa, że cena iPada wraz z akcesoriami jest zbyt wysoka i ostatecznie zostanie on wyparty z rynku przez tablety z Androidem.

Andy Lark, dyrektor marketingowy Della, wypowiedział się w ten sposób na temat iPada:

Apple is great if you’ve got a lot of money and live on an island. It’s not so great if you have to exist in a diverse, open, connected enterprise; simple things become quite complex

(Produkty Apple są wspaniałe, jeżeli masz dużo pieniędzy i mieszkasz na wyspie. Ale nie jest już tak wspanile, kiedy pracuje się w niejednorodnym, otwartym i wymagającym stałego połączenia przedsiębiorstwie; pozornie proste rzeczy stają się wtedy skomplikowane)

To naturalne, że Dell stara się oczernić iPada w oczach klientów; koncern planuje umieścić w swoim portfolio urządzenia z Androidem i Windows Phone na pokładzie. Jednak Andy Lark zamyka swoją wypowiedź w sposób co najmniej nieprzekonujący:

An iPad with a keyboard, a mouse and a case [means] you’ll be at $1,500 or $1,600; that’s double of what you’re paying. That’s not feasible

(iPad razem klawiaturą, myszą i etui kosztuje mniej więcej 1,500-1,600$; to dwukrotnie więcej, niż powinno się płacić. To nierealne)

Wydaje mi się, że pan z Della odrobinę tutaj przesadził. Weźmy w dłoń kalkulator i podliczmy cenę najtańszej wersji iPada oraz jego akcesoriów.

iPad 2 (16GB Wi-Fi) – 499$
Dock – 29$
Klawiatura – 69$
Etui (Smart Cover) – 39$
Mysz – 20$
___________________________
SUMA – 656$

Nawet gdybyśmy wzięli pod uwagę najdroższy model iPada 2 (829$), nawet nie zbliżylibyśmy się do wspomnianej przez przedstawiciela Della kwoty.

Wszyscy życzymy Androidowi sukcesu, jednak czy znaczy to, że fanom tego systemu wolno oczerniać konkurencję używając do tego całkowicie absurdalnych liczb? Obawiam się, że takim działaniem można osiągnąć efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego.

źródło

Komentarze

 • ghostCat

  Tonący brzytwy się chwyta ;-) . A tak poważnie, np. Dell zamiast takie bajki opowiadać wzięli by się do roboty i zrobili tablet taki, ze wszystkim szczęki poopadają, a sam Stefan Pracowity wyemigruje na Wyspy Dziewicze twierdząc, ze już nigdy żadnego tabletu nie zrobi bo się na tym nie zna ;-)

  Póki co jest jak jest. Dla mnie bomba ;-)

  • logan

   Bogiem a prawda “double of what you’re paying” nie znaczy “to dwukrotnie więcej, niż powinno się płacić”, a “dwukrotnie wiecej niz to co zaplaciles za samego iPada”. Nie ma tam zadnego odniesienia do tego ile powinno to kosztowac, tylko do relacji miedzy “podstawowym sprzetem” a “dodatkami”.

 • kashiash

  nie bardzo przesadzil:

  ceny z iSpot’a

  Ipad 64 3G ok 3400 (cena niedokladna bo brak aktualnie towaru)
  klawiaturka 299
  etui smarto cover 299
  magic mouse 289
  ipad dock 125

  ok 4400 czyli 1500 usd

  • ghostCat

   Gratulacje za manipulację. Porownujesz ceny polskie z amerykańskimi?

   • kashiash

    jak manipuluje? Zeby kupić to, co wymieniłem potrzebuje 1500 usd
    to jest niezaprzeczalna prawda.

    • FcK

     Tak masz rację tylko że mogę się założyć że del nie wypuści tabletu za 750USD co będzie z nim w komplecie klawiatura mysz itd itd. Więc wypowiedz odnośnie ceny że za drogo prawdziwa ale że powinna być połowę niższa?? Ciekawe czy wypuszczą coś równie dobrego za połowę ceny!

    • cyberangel1975

     @ kashiash
     nie sądzę aby pan z Della mówił o Polsce więc nie ośmieszaj się…

    • ghostCat

     Sprawa dotyczy wypowiedzi pracownika della i rynku dolarowego.

 • FcK

  A tak naprawdę to chyba iPad jest bardzo dobrym urządzeniem jeśli chodzi o płynność działania interfejsu obsługę ale irytują ceny programów dodatków.
  Szczerze nie ma konkurencji w tej cenie a jak jest konkurencja to chyba droższa!

 • alezeco

  100 procent racji DELLa. Produkty apple są zdecydowanie za drogie. Dodatkowo akcesoria bez których ciężej jest pracować. Ten portal jest całkiem nastawiony na apple. Android wygra gdy wszyscy przejrzą na oczy. Apple stawie ogromne ograniczenia dla nabywców. Brak flasha, cena, dodatkowo to że wydaje tek swoje produkty że do każdego kolejnego dodaje po kilka z kilkunastu nowinek technologicznych żeby w następnych generacjach dodać te co były dostępne dużo wcześniej i sprzedać to jak ciepłe bułeczki, zainkasować pieniądze, wydać kolejne modele.

  • Czy Android nadal będzie taki atrakcyjny, kiedy Google zamknie możliwość modyfikacji systemu? A to zamierza zrobić, najpierw nie udostępniając kodu źródłowego Honeycomba, a teraz nakłądając ograniczenia na programistów.

   • alezeco

    Przeznaczeniem tabletów jest możliwość korzystania z internetu kiedy nie ma możliwości skorzystania z niego na komputerze np. w pracy, kawiarni. Możliwość korzystania z muzyki i czytania e-ksiązek jeżeli ktoś chce pograć w gry to komputer tam na pewno wybór będzie duży

    • ghostCat

     :-0 :-) :-) :-) :-0

 • Mysz do tabletu, dobre! Swoją drogą jakbym chciał tyle peryferiów, to wolałbym kupić MacBooka Air 11”

 • cyberangel1975

  hm, a po co mi mysz do tabletu? jeśli Dell zaprezentuje światu tablet wymagający myszy to na pewno zrobią furorę :D

  nie wszyscy potrzebują wymienionych bajerów. w przypadku klawiatury, użytkownicy maków mają już (przynajmniej część z nich) klawiaturę na BT, która działa z iPadem.

 • luc3ro

  “Wszyscy życzymy Androidowi sukcesu, jednak czy znaczy to, że fanom tego systemu wolno oczerniać konkurencję używając do tego całkowicie absurdalnych liczb?”

  hahaha, jakby Apple nie wypowiadało podobnych tekstów… od autora wortalu o tabletach oczekiwałbym większego obiektywizmu. Rozumiem zafascynowanie produktem Appla bo jest naprawdę dobry (mimo wielu swoich wad). Ale tekst powyżej już zahacza o “fanboizm”.

 • Meringa

  Hahaha rozsadnie myslac cenanza ipada jest zuoelnie zawyzona. Ale z drugiej strony cena odpowiednia, to cena ktora ludzie sa wstanie zaplacic. No i prosze ilu chetnych na ipada 2. Sama jestem szczesliwa posiadaczka takiego mimo ze uwazam ze jest za drogi. Apple jest genialna firma jesli chodzi o manipulacje. Watpie, zeby pojawila sie konkurencja dla ipada, do czasu kiedy ten sprzet jest po prostu modny.

 • człowiek z Cro-Magnon

  oj, pan z Della nie przesadził. Produkty apple’a zawsze były przedrożone.
  Np. dzisiaj w iSpocie zanabyłem iPada 2 64GB 3G i:

  iPad: 3399,- (1250$)
  przejściówka do aparatu / SD: 125,-
  przejściówka HDMI: 169,-
  stacja dok. (bez kabla!!!): 129,-
  futerał: 169,-

  RAZEM: 3991,- (1467$)

  To jest cena naprawdę dobrego laptopa…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona