Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła

To, że urządzenia Apple i jego akcesoria należą do jednych z droższych urządzeń, wiadomo od dawna – MacBooki, iPody, iPhony czy iPady wszystkie z nich swoje kosztują. Oczywiście rozumiem, że każdy chce zarobić lecz inni producenci potrafią wyprodukować podobne produkty i sprzedawać za niższą cenę nie tracąc na jakości. Dlaczego Apple jest tak pazerny?

Dobrym przykładem są rozszerzenia do iPhonów czy iPadów… Kabel komponent AV za ok. 180zł, adapter HDMI za ok. 200zł, iPad Camera Connection Kit za ok. 100zł czy iPad Keyboard Dock za ok. 190zł. By móc używać iPada 2 jako główne urządzenie multimedialne to poza 3400zł (model 64GB WiFi + 3G) za samo urządzenie, trzeba jeszcze dodać około 500zł by obejrzeć film w rozdzielczości max. 720p, zrzucić zdjęcia z aparatu czy wygodnie pisać na dedykowanej klawiaturze.

Z pomocą dla użytkowników tych produktów przychodzi firma USBfever z 5-in-1 Connection Kit, za cenę 48 dolarów z wysyłką oferuje te wszystkie możliwości:
– zgrywanie zdjęć z aparatu na iPada przez USB (zdjęcia muszą być w folderze DCIM), port może być wykorzystany do podłączenia klawiatury,
– czytnik kart SD / SDHC / Micro SD,
– podłączenie do komputera poprzez port mini-USB, także może być wykorzystany do podpięcia ładowarki,
– możliwość podpięcia pod telewizor poprzez kabel komponent AV.

Po przeliczeniu wychodzi ok. 136 zł, ratujemy wtedy 334 zł. Jedynie co tracimy to to, że nie postawimy iPada w pionie ale możemy podłączyć zwykłą klawiaturę na USB, a że człowiek wszystko potrafi zrobić, to na pewno coś wymyśli, by ułożyć go w odpowiedniej pozycji.

Mimo tych zaoszczędzonych 334 zł nadal ta cena to dla mnie zdecydowanie za dużo. Sam jestem szczęśliwy posiadaczem iPhona 3G i nie potrzebuje tego samego w większej formie za taką kwotę.

Dlatego z niecierpliwością czekam na tablety innych producentów – zarówno te tańsze, jak i te droższe, które posiadają wbudowane złącza HDMI i czytniki kart pamięci… może wtedy Apple poczuje się choć troszkę zagrożony i będzie obniżał ceny.

źródło

Komentarze

 • ghostCat

  W nieco podobny sposób można przerobić iPoda 4g na iphona. Jakaś chińska firma zrobiła nakladki na wspomnianego iPoda. Dodać do tego jailbreak pobrać z cydii odpowiednie rozszezenie i mamy iphona 4 za 1300 zł a nie za 3000. Heh czego to ludzie nie wymyśla.

 • Tomek

  Zwracam uwagę, że to nie jest component video tylko composite video. Różnica w jakości tych złącz jest znaczna i obraz będzie znacznie gorszy niż przez HDMI Applowskie. Poza tym nie wiadomo czy będzie to działało natywnie z każdą aplikacją.

 • ghostCat

  Tak mi jeszcze przyszło do głowy, ze można by wziąć stary jutowy worek ze śmietnika i mamy bardzo ekonomiczny tani pokrowiec na naszego ipada. Można tez z trzech listewek i taśmy klejącej zrobić stojak pod ipada do tej zwykłej klawiatury USB. Można tez wygrzebać z piwnicy stary rower zrobić mu podpórki podłączyć kabelek USB i popedałować trochę to zoszczedzimy tez na firmowej ladowarce. ;-)

  • Zex

   O i to będzie właściwe oprzyrządowanie dla wynalazków Apple ;)

   • ghostCat

    Mój iPad pochańbiony jutowym workiem? Zbeszczeszczony listewkami? Och przestań, moje fanbojowskie serce tego nie wytrzyma ;-)

 • Piotras

  Ipady są drogie??? Chyba tylko w porównaniu do chińskich apadow, bpadow, cpadow i innego dziadostwa;) Ze sprzętu Apple tylko iPhone i kompy są droższe reszta to masówka i cenę ma b.dobrą.

  • ja

   nawet kompy Apple sa tańsze, jeśli porównamy podobna klasę.
   Porównaj Mac Booki Pro z Lenovo z tym samym wyposażeniem …. Chińskie Lenovo jest droższe

   • Maciej Rojek

    MacBook Pro 15” – Core i5 2.4GHz/4GB/320GB/HD Graphics/GeForce GT 330M 256MB/MacOS – cena z hurtowni 7300zł z VAT,
    Asus G73 17.3″ – Core i5 2,53GHz/4GB/640GB (2x320GB)/GeForce GTX460M 1.5GB DDR5/W7P – cena z hurtowni 5 264zł z VAT.
    DELL XPS15 15,6″ – Core i7 1,73GHz/8GB/640GB/GeForce GT 435M 2GB/W7P – cena z hurtowni 4 796zł z VAT.

   • piotras

    Kompy apple przeważnie jednak nie są tańsze, cenę jednak nadrabiają designem i ogólnym pozytywnym wrażeniem z użytkowania. Sam niedawno kupiłem małego 11″ Aira i w tym segmencie małych komputerów nie ma on kompletnie żadnej konkurencji, zwłaszcza jeśli chodzi o design:-)

 • Miras

  Dolicz sobie zakup oprogramowania, ktore Apple daje w standardzie, chociażby system operacyjny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona