iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz

iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz

Apple nie lubi chwalić się szczegółową specyfikacją swoich produktów, dlatego serwisy pokroju iFixIt postawiły sobie za punkt honoru dowiedzenie się wszystkiego o kolejnych generacjach iPodów, iPhone’ów oraz iPadów.

Premiera iPada 2 wywołała spore zamieszanie na rynku i sprawiła, że informacje o tym urządzeniu znalazły się na każdej stronie traktującej o tabletach, smartfonach oraz komputerach. W związku z tym można było przypuszczać, że już wkrótce pojawi się ktoś, kto rozbierze tablet na kawałki po to, by dowiedzieć się o nim wszystkiego.

Jako pierwszy dokonał tego serwis iFixIt. Na swojej stronie, wraz z dokładnym opisem, jak bezpiecznie rozłożyć urządzenie na czynniki pierwsze, opublikował on wyniki rozbiórki, wyróżniając wszystkie podzespoły iPada 2.

Nie ma wśród nich niczego, o czym nie wiedzieliśmy wcześniej: bateria 25Wh o napięciu 3.8V, 16GB pamięci NAND Flash wyprodukwane przez Toshibę, 512MB RAM oraz magiczny układ Apple A5, o którego możliwościach pisaliśmy tu (i tu).

Apple reklamowało Apple A5 jako układ SoC z dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania zegara 1GHz. Jednak analiza, której dokonali panowie ze Slashgear wyraźnie pokazuje, że iPad 2 wyposażony jest w procesor o taktowaniu 894MHz.

Tablet Apple, dzięki swojego niezwykle wydajnemu układowi graficznemu PowerVR SGX543MP2, w benchmarku GLBenchmark osiągnął wynik 57.6 kl/s. Konkurencja w postaci Motoroli Xoom (działającej na Androidzie 3.0 Honeycomb) zapracowała na rezultat 26.7 kl/s, a iPad 1 – na zaledwie 17.6 kl/s.

Dotarliśmy również do ciekawego wideo na którym wyraźnie widać różnicę w szybkości ładowania się stron pomiędzy iPadem 1 i iPadem 2.

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona