iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz - Tabletowo.pl

iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz

Tabletowo.pl iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz Apple Ciekawostki Nowości

Apple nie lubi chwalić się szczegółową specyfikacją swoich produktów, dlatego serwisy pokroju iFixIt postawiły sobie za punkt honoru dowiedzenie się wszystkiego o kolejnych generacjach iPodów, iPhone’ów oraz iPadów.

Premiera iPada 2 wywołała spore zamieszanie na rynku i sprawiła, że informacje o tym urządzeniu znalazły się na każdej stronie traktującej o tabletach, smartfonach oraz komputerach. W związku z tym można było przypuszczać, że już wkrótce pojawi się ktoś, kto rozbierze tablet na kawałki po to, by dowiedzieć się o nim wszystkiego.

Jako pierwszy dokonał tego serwis iFixIt. Na swojej stronie, wraz z dokładnym opisem, jak bezpiecznie rozłożyć urządzenie na czynniki pierwsze, opublikował on wyniki rozbiórki, wyróżniając wszystkie podzespoły iPada 2.

Nie ma wśród nich niczego, o czym nie wiedzieliśmy wcześniej: bateria 25Wh o napięciu 3.8V, 16GB pamięci NAND Flash wyprodukwane przez Toshibę, 512MB RAM oraz magiczny układ Apple A5, o którego możliwościach pisaliśmy tu (i tu).

Tabletowo.pl iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz Apple Ciekawostki Nowości

Apple reklamowało Apple A5 jako układ SoC z dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania zegara 1GHz. Jednak analiza, której dokonali panowie ze Slashgear wyraźnie pokazuje, że iPad 2 wyposażony jest w procesor o taktowaniu 894MHz.

Tablet Apple, dzięki swojego niezwykle wydajnemu układowi graficznemu PowerVR SGX543MP2, w benchmarku GLBenchmark osiągnął wynik 57.6 kl/s. Konkurencja w postaci Motoroli Xoom (działającej na Androidzie 3.0 Honeycomb) zapracowała na rezultat 26.7 kl/s, a iPad 1 – na zaledwie 17.6 kl/s.

Dotarliśmy również do ciekawego wideo na którym wyraźnie widać różnicę w szybkości ładowania się stron pomiędzy iPadem 1 i iPadem 2.

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona