Ważne

iPad 2 rozłożony na części pierwsze. Ukrywa procesor 894MHz

Apple nie lubi chwalić się szczegółową specyfikacją swoich produktów, dlatego serwisy pokroju iFixIt postawiły sobie za punkt honoru dowiedzenie się wszystkiego o kolejnych generacjach iPodów, iPhone’ów oraz iPadów.

Premiera iPada 2 wywołała spore zamieszanie na rynku i sprawiła, że informacje o tym urządzeniu znalazły się na każdej stronie traktującej o tabletach, smartfonach oraz komputerach. W związku z tym można było przypuszczać, że już wkrótce pojawi się ktoś, kto rozbierze tablet na kawałki po to, by dowiedzieć się o nim wszystkiego.

Jako pierwszy dokonał tego serwis iFixIt. Na swojej stronie, wraz z dokładnym opisem, jak bezpiecznie rozłożyć urządzenie na czynniki pierwsze, opublikował on wyniki rozbiórki, wyróżniając wszystkie podzespoły iPada 2.

Nie ma wśród nich niczego, o czym nie wiedzieliśmy wcześniej: bateria 25Wh o napięciu 3.8V, 16GB pamięci NAND Flash wyprodukwane przez Toshibę, 512MB RAM oraz magiczny układ Apple A5, o którego możliwościach pisaliśmy tu (i tu).

Apple reklamowało Apple A5 jako układ SoC z dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania zegara 1GHz. Jednak analiza, której dokonali panowie ze Slashgear wyraźnie pokazuje, że iPad 2 wyposażony jest w procesor o taktowaniu 894MHz.

Tablet Apple, dzięki swojego niezwykle wydajnemu układowi graficznemu PowerVR SGX543MP2, w benchmarku GLBenchmark osiągnął wynik 57.6 kl/s. Konkurencja w postaci Motoroli Xoom (działającej na Androidzie 3.0 Honeycomb) zapracowała na rezultat 26.7 kl/s, a iPad 1 – na zaledwie 17.6 kl/s.

Dotarliśmy również do ciekawego wideo na którym wyraźnie widać różnicę w szybkości ładowania się stron pomiędzy iPadem 1 i iPadem 2.

źródło, źródło, źródło

Komentarze

 • szef

  “widać różnicę w szybkości ładowania się stron pomiędzy iPadem 1 i iPadem 2.” niby gdzie to jest pokazane bo przez cale 5:19 nie widze jakoś tego , chyba ze robi to tak szybko ze ludzie oko tego nie widzi…

  • Jarkowi po prostu pomyliły się wideo i dodał nie to, co trzeba było – przepraszam. Zerknij teraz.

   • szef

    dziękuje bardzo.

 • kashiash

  Juz wcześniej ktoś sugerował, aby redaktor Jarek, próbował rzetelnie przekazywać fakty. Na analizę i własne zdanie, żeby się jednak nie silił! Bezsensownymi komentarzami robi krzywdę portalowi. Trzymam za was kciuki, ale irytują mnie nieprzemyślane opnie.


  Różnica wynosi niewiele ponad 100MHz co, w przypadku dobrze zoptymalizowanego systemu iOS, pod którego kontrolą pracuje iPad 2, nie ma większego znaczenia.

  10% zawsze ma znaczenie! Wyobraź sobie Jarku, że umawiasz się na płacę 10 tys a dostajesz 9 bo w końcu dla tak dobrego,rozeznanego w temacie i technologiach, elokwentnego redaktora nie ma to większego znaczenia … prawda ?

  • Bartek Szymański

   Fakt, iPad2 zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Jeszcze bardziej przyciąga wzrok dzięku swojej smukłości. Kurcze, wolę jednak coś na Androidzie. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem systemu, działa jak piorun.

   Eh, kiedy wkoncu na półkach znajdzie się jakiś sprzęt? No kiedy?! :(

  • Chętnie zgłębię temat, aby na przyszłość nie popełniać podobnych błędów, a w międzyczasie poprawię post. Dziękuję i pozdrawiam!

 • Bartek Szymański

  Sorki, nie miała to być odpowiedź na Twój komentarz kashiash

 • kashiash

  Spoko, nie gniewam się ;)
  Tez mam zagwozdkę, ja jestem zmuszony być na bieżąco (taki zawód), kasa odłożona tylko na jeden tablet i nie wiem co kupie. Czekałem na motorole, a iPad miał być zakupem gdzieś w połowie roku. Ale ipad zrobił na mnie wrażenie, że walczę z własnymi myślami czy xoom lub samsung 10.1 czy iPad? Myślę, ze będzie to to, co najszybciej pojawi się u nas w sprzedaży.

 • Bartek Szymański

  Fakt, iPad2 zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Jeszcze bardziej przyciąga wzrok dzięku swojej smukłości. Kurcze, wolę jednak coś na Androidzie. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem systemu, działa jak piorun.

  Eh, kiedy wkoncu na półkach znajdzie się jakiś sprzęt? No kiedy?!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona