Ważne

ODROID-A: dwa rdzenie, Android i ekran 10,1″ 1366 x 768 (wideo)

Nie trzeba być nie wiadomo jak wielką i rozpoznawalną na całym świecie firmą, żeby stworzyć tablet, któremu warto poświęcić nie tylko kilka minut, ale i znacznie więcej czasu. Jeśli ciężko Wam w to uwierzyć, poznajcie ODROID-A, który swoimi parametrami technicznymi może konkurować z poważniejszymi rywalami tabletowego rynku.

Na pierwszy plan wysuwa się serce urządzenia, którym jest dwurdzeniowy procesor Samsunga – Exynos 4210, bazujący na Cortex-A9 o częstotliwości taktowania 1GHz. Kolejnym dużym plusem modelu jest pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

ODROID-A oferuje także WiFi, port USB 2.0, kamerkę 1,3 Mpix do połączeń wideo, aparat 3 Mpix, slot microSD, modem HSPA+, wyjście HDMI oraz baterię o pojemności 9000 mAh. Całość pracuje w oparciu o Androida 2.3 Gingerbread.

No dobra, pozachwycaliśmy się trochę, a teraz pora zejść na ziemię: “Only for developers“. Sprzęt będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w cenie 750 dolarów.

źródło

Komentarze

  • Moim życzeniem jest aby ten procesor trafil do Galaxy Tab’a 8.9 zamiast Tegry 2… wtedy wszystkie niedomagania Xoom’a (te sprzetowe – czyli video) zostana pokonane i bedzie to najlepszy tablet na rynku!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona