Gigabyte GN-TB100. Ciekawa alternatywa dla Xoom i Galaxy Tab 10.1 (wideo) - Tabletowo.pl

Gigabyte GN-TB100. Ciekawa alternatywa dla Xoom i Galaxy Tab 10.1 (wideo)

Tabletowo.pl Gigabyte GN-TB100. Ciekawa alternatywa dla Xoom i Galaxy Tab 10.1 (wideo) Nowości

Szukasz tańszej alternatywy dla zaprezentowanych niedawno 10-calowych tabletów, jak Motorola Xoom czy Samsung Galaxy Tab 10.1? Gigabyte przygotowuje propozycję, która może być dla Ciebie w sam raz. Problem tylko w tym, że nigdy nie trafi na polski rynek (przynajmniej w oficjalnej dystrybucji). Nie oznacza to jednak, że nie możemy się przyjrzeć temu modelowi z bliska. Wręcz przeciwnie – powinniśmy to zrobić, bo warto!

Gigabyte GN-TB100, bo o nim mowa, to tablet działający w oparciu o system operacyjny Android. Na targach CeBIT 2011 została przedstawiona wersja prototypowa pracująca pod kontrolą wersji 2.2 Froyo. Istnieje jednak możliwość, że w momencie wejścia do sprzedaży (prawdopodobnie w lipcu) otrzyma aktualizację do 3.0 Honeycomb.

Urządzenie zostało wyposażone w 10,1-calowy wyświetlacz pojemnościowy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a jego sercem jest dwurdzeniowa jednostka Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1 GHz, mająca do dyspozycji 1GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci. Na jego pokładzie znajdziemy także 3G, WiFi, wyjście HDMI, Bluetooth oraz dwie kamerki: przednią 1,3 Mpix oraz zwykłą – 5 Mpix.

Co prawda firma Gigabyte nie ogłosiła na razie ceny tabletu, można się spodziewać, że nie będzie zbyt wysoka. Wręcz przeciwnie – powinna być bardzo konkurencyjna w stosunku do wspomnianej wcześniej Motoroli Xoom czy Samsunga Galaxy Tab 10.1.

Niestety, Gigabyte GN-TB100 nie pojawi się w Polsce w oficjalnej dystrybucji. W naszym kraju nie są sprzedawane tablety i notebooki tego producenta, więc musimy obejść się smakiem lub sprowadzać sprzęt na własną rękę.

Na osłodę wideo przedstawiające tablet Gigabyte:

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona