Okienka na Androidzie - tak czy nie? - Tabletowo.pl

Okienka na Androidzie – tak czy nie?

Tabletowo.pl Okienka na Androidzie - tak czy nie? Ciekawostki Nowości

Wyobraźcie sobie, że właśnie kupiliście nowiutki tablet wyposażony w Androida Honeycomb. Tablet jest bardzo wydajny, obsługa urządzenia superpłynna, a interfejs po prostu przepiękny: przejścia, animacje 3D, efekty specjalne… Całość robi piorunujące wrażenie.

Tylko te okienka…

Zaraz, jakie okienka?!

Tabletowo.pl Okienka na Androidzie - tak czy nie? Ciekawostki Nowości

Mobile World Congress przyniósł wiele innowacji: nowe, potężne tablety, zapowiedzi aktualizacji co popularniejszych systemów operacyjnych, prezentacje nadchodzących aplikacji i wiele więcej. Pomiędzy tymi nowościami znalazło się najnowsze dzieło finlandzkiej firmy Ixonos: nakładka graficzna na system Android zamieniająca dotychczasowy interfejs w ten przypominający wyglądem system Windows.

Jego użytkownik może swobodnie operować oknami otwartych aplikacji, przełączać się pomiędzy nimi, zmieniać ich pozycję i rozmiar, a także minimalizować i zamieniać. Warto również wspomnieć, że nakładka obsługuje wielozadaniowość – pozwala na otworzenie nowego okna z aplikacją bez potrzeby zamykania lub zawieszania działania poprzedniego. To daje użytkownikowi możliwość otwarcia, na przykład, odtwarzacza wideo oraz przeglądarki internetowej i surfowania po sieci bez potrzeby zatrzymywania odtwarzania ulubionego filmu.

Trudno to sobie wyobrazić? Mnie też. Ale mam nadzieję, że zamieszczone poniżej wideo pomoże Wam trochę zwizualizować sobie działanie tej oryginalnej nakładki graficznej na system Google’a.

Jednak sama nakładka ie była jedyną rzeczą, która mnie zainteresowała w tej krótkiej prezentacji. Myślę, że nie uciekł Waszej uwadze fakt, że firma zaprezentowała działanie nakładki na tablecie o dwóch 7-calowych ekranach. Przeciąganie elementów pomiędzy ekranami odbywało się płynnie. Stwarza to nadzieję na przyszłość – w tej chwili niewielu producentów decyduje się na tworzenie urządzeń o dwóch wyświetlaczach (być może z powodów czysto ekonomicznych). Mnie osobiście bardzo się to rozwiązanie podoba i sądzę, że znalazłoby sporo praktycznych zastosowań.

Co sądzicie o nowej nakładce na Androida? Myślicie, że znajdzie ona swoich fanów? I jakie jest Wasze zdanie na temat dwuekranowych tabletów?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona