Ważne

Huawei Ideos S7 Slim oficjalnie (wideo, zdjęcia)

Huawei to firma znana na polskim rynku przede wszystkim z modemów – tej teorii chyba nikt z Was nie zaprzeczy. Ale z dnia na dzień zaczyna sobie radzić coraz lepiej, wprowadzając kolejne urządzenia. Tym razem (zgodnie z zapowiedziami) producent zaprezentował następcę swojego pierwszego tabletu – Huawei Ideos S7 Slim, na informacje o którym z niecierpliwością czeka wielu Czytelników Tabletowo.

I tak, urządzenie zostało oparte na starszej wersji Androida – 2.2 Froyo, która – choć nie jest przystosowana do działania na tabletach (co potwierdziło wiele miesięcy temu Google) radzi sobie całkiem przyzwoicie.

Huawei Ideos S7 Slim wyposażono w pojemnościowy, 7-calowy ekran o rozdzielczości, co do której można mieć wątpliwości (rym niezamierzony ;)) – 800 x 480 pikseli. Na jego pokładzie znajdziemy WiFi, 3G, Bluetooth, slot kart microSD, wyjście HDMI, USB oraz GPS. Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie posiada nóżki (patrz wideo).

Niestety niemożliwym było porównanie wielkości Ideos S7 i Ideos S7 Slim, gdyż drugi z modeli był trzymany na bardzo krótkiej smyczy. Kiedy pojawi się na polskim rynku? Najprawdopodobniej dopiero w drugim kwartale 2011 roku (przynajmniej tak wynika z informacji prasowej).

Komentarze

 • morświn

  Kasia, jak oceniasz ten ekran jaki jest w Ideos S7 Slim?Daje radę?
  Nawiązując do tego co powiedziałaś na filmiku o kupowaniu sprzętu za 3000 i kilkakrotnie tańszego, czy po Twoim powrocie z targów można liczyć na jakiś artykuł podsumowujący rynek i ew.doradzający jaki tablet kupić?

  Pozdrawiam

  • Nie bawiłam się nim tak długo, żeby stwierdzić w 100% czy jest ok, ale przez te kilka minut ekran reagował wyśmienicie – aż sama byłam zaskoczona. Spróbuję jeszcze dzisiaj podejść na stoisko Huawei i pobawić się nim jeszcze trochę.

   A na tekst oczywiście możecie liczyć ;-)

 • Marcin

  Dzięki serdeczne za filmik na temat nowej wersji Ideosa S7.Już zbieram na niego kasę bo jest jak mówisz Kasiu niezły sprzęt za niższa chce więc po co przepłacać? Dla szpanu? Czekam na kolejne materiały filmowe na temat Huawei. Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten S7 stojący obok Miał ekran pojemnościowy i mocniejszy procesor czy też zwykły oporowy? Nexr wdzięczny za udzieloną odpowiedź.

 • Marcin

  I jeszcze jedno pytanie. Jaka wersja Androida była zainstalowana na standardowym Ideosie 2.1 czy jakaś wyższa? Czy Huawei wspominał o jakiejś aktualizacji dla modelu S7 ?

  • O zwykłym Ideosie S7 wystawionym na targach wiem tylko tyle: http://img4.imageshack.us/i/ideoss7.jpg/ ,bo nie dopytywałam o jego szczegóły – wolałam się skupić na Slim. I tak, jeśli chodzi o aktualizację – raczej jest marna szansa. Choć przedstawiciel Huawei nie powiedział tego wprost, to dawał bardzo wymijające odpowiedzi, w stylu “być może” itp. Z kolei przedstawiciel ViewSonic zapytany o możliwość aktualizacji jednego ze swoich 7-calowych tabletów o podobnej specyfikacji stwierdził, że nie ma szans na Honeycomb, bo to tylko 800 x 480 pikseli i procek 600MHz. Więc raczej podobnie jest w przypadku S7 Slim.

 • Marcin

  Co do specyfikacji standardowego S7 faktycznie niewiele podano na tej tabliczce. Jaki procesor zastosowano w S7 Slim? Jeśli więcej niż 600 MH z to może istnieć szansa na aktualizację przynajmniej do Androida 2.3/2.4. Przy takiej konkurencji Huawei powinien o tym wiedzieć, że top może poprawić wyniki jego sprzedaży chociaż nawet z Androidem 2.2 Slim może sprawować sie naprawdę dobrze a to min dzięki przenoszeniu aplikacji na kartę pamięci.

 • Marcin

  Czy już znana jest cena tego tabletu?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona