Ważne

RIM produkuje tylko 200 tysięcy Playbooków miesięcznie

Jeśli z niecierpliwością czekacie na rynkową premierę tabletu Research In MotionBlackBerry Playbook, muszę Was zmartwić. Nie, nie chodzi tu bynajmniej o jakiekolwiek opóźnienie z wejściem do sprzedaży czy o problemy techniczne modelu. Wszystko wskazuje na to, że firma RIM po prostu stwierdziła, że będzie niskie zapotrzebowanie na ich sprzęt. Być może właśnie dlatego produkuje wyłącznie 150-200 tysięcy egzemplarzy tabletu miesięcznie.

Daje to ok. 2,4 mln wyprodukowanych sztuk w ciągu roku (w najgorszym przypadku 1,8 mln). Dla porównania Apple z fabryk zamawia miesięcznie miliony sztuk iPada. Cóż, zobaczymy jak będzie się przedstawiała sprzedaż tabletu w pierwszych miesiącach po pojawieniu się na rynku. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiła się informacja, że RIM chce sprzedać milion egzemplarzy tabletu do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

Więc jeśli faktycznie bardzo chcecie wejść w posiadanie Playbooka, warto załapać się na przedsprzedaż, bo później z jego dostępnością może być różnie… Chyba, że zainteresowanie modelem będzie tak duże, że RIM postanowi zwiększyć produkcję.

BlackBerry Playbook powinien trafić do sprzedaży w marcu. Cena poszczególnych modeli ma wynosić odpowiednio:
– 8GB: 399 dolarów,
– 16GB: 499 dolarów,
– 32GB: 599 dolarów.

źródło

Komentarze

 • ghostcat

  Bardzo chciałbym go, ale gdyby miał 10″. Ja wiem że dla niektórych 7″ to wielka zaleta, ale dla mnie kompletna porażka. Ale to tylko moja opinia.

  • Glexab

   Też uważam, że 7″ to porażka wolał bym tablet 10″ lub 12″

 • kashiash

  jeśli chcecie urzadzenie mobilne to 7″ jest idealne, jesli kanapowe to 10 lub 12″. Oczywiście najlepiej mieć oba … ale $$$

 • pl1987

  mnie bardziej zastanawia ten system cenowy: musieć dopłacać 100 dolarów za 8GB pamięci flash, to się nazywa złodziejstwo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona