RIM produkuje tylko 200 tysięcy Playbooków miesięcznie - Tabletowo.pl

RIM produkuje tylko 200 tysięcy Playbooków miesięcznie

Tabletowo.pl RIM produkuje tylko 200 tysięcy Playbooków miesięcznie Nowości

Jeśli z niecierpliwością czekacie na rynkową premierę tabletu Research In MotionBlackBerry Playbook, muszę Was zmartwić. Nie, nie chodzi tu bynajmniej o jakiekolwiek opóźnienie z wejściem do sprzedaży czy o problemy techniczne modelu. Wszystko wskazuje na to, że firma RIM po prostu stwierdziła, że będzie niskie zapotrzebowanie na ich sprzęt. Być może właśnie dlatego produkuje wyłącznie 150-200 tysięcy egzemplarzy tabletu miesięcznie.

Daje to ok. 2,4 mln wyprodukowanych sztuk w ciągu roku (w najgorszym przypadku 1,8 mln). Dla porównania Apple z fabryk zamawia miesięcznie miliony sztuk iPada. Cóż, zobaczymy jak będzie się przedstawiała sprzedaż tabletu w pierwszych miesiącach po pojawieniu się na rynku. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiła się informacja, że RIM chce sprzedać milion egzemplarzy tabletu do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

Więc jeśli faktycznie bardzo chcecie wejść w posiadanie Playbooka, warto załapać się na przedsprzedaż, bo później z jego dostępnością może być różnie… Chyba, że zainteresowanie modelem będzie tak duże, że RIM postanowi zwiększyć produkcję.

BlackBerry Playbook powinien trafić do sprzedaży w marcu. Cena poszczególnych modeli ma wynosić odpowiednio:
– 8GB: 399 dolarów,
– 16GB: 499 dolarów,
– 32GB: 599 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona