Onkyo TA117. Tablet z Androidem dla Japończyków

Niektórym producentom najwyraźniej nie starczyło cierpliwości, by z prezentacją swojego najnowszego urządzenia poczekać do targów CES 2011 i postanowili przedstawić go światu trochę wcześniej. Tak właśnie zrobili przedstawiciele firmy Onkyo, którzy ogłosili oficjalną premierę tabletu Onkyo TA117.

Specyfikacja urządzenia zawiera przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, kamerkę do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix, procesor nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1GHz oraz wyjście HDMI. Dopełnieniem jego parametrów technicznych jest WiFi, slot kart microSD, Bluetooth oraz dwa porty USB. Tablet pracuje pod kontrolą Androida 2.2 Froyo.

Na rynku pojawią się dwie wersje urządzenia. Pierwsza będzie wyposażona w 1GB pamięci DDR2 RAM i 16GB pamięci wewnętrznej, natomiast druga – 512MB DDR2 RAM i 8GB pamięci wewnętrznej.

Onkyo TA117 w pierwszej kolejności skierowany jest na japoński rynek. Raczej jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek tablet ten ujrzał światło dzienne w innym kraju. Cena urządzenia nie została ujawniona.

Warto zaznaczyć, że TA117 nie jest pierwszym tabletem Onkyo. O poprzednich modelach tego producenta możecie przeczytać tutaj.

źródło

Komentarze

 • tomp381

  Nastepni cwani wyskakują przed orkiestrę z Androidem 2.2, ktory nienadaje sie do dużych rozdzielczości (1024 x 600). Aktualizacja systemu może za rok? a narazie niech sie sprzedaje byle więcej (japonskich prezentow na nowy rok)

 • Piotr

  a jaki jest czas pracy bo jak 5 h, to ja wybieram dziadka iPad, który pracuje 10h ;-)

  • Katarzyna Pura

   tego producent na razie nie ujawnił, ale bardzo prawdopodobne, że to właśnie ok. 5h będzie.. ;)

 • gsmx98

  jeśli tak to ja wybieram oczywiscie eken m002 nie wiem czy dobrze robie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona