Ocosmos OSC1. Konsola, UMPC czy tablet internetowy?

Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze urządzenia, w których posiadanie chciałby wejść nie jeden z Was. Można do nich zaliczyć również Ocosmos OSC1, który za sprawą połączenia tabletu internetowego z klawiaturą QWERTY, można utożsamiać z UMPC (ultra-mobile PC).

Jak widzicie na powyższym screenie, specyfikacja techniczna Ocosmos OSC1 zawiera przede wszystkim procesor Intel Oak Trail o częstotliwości taktowania 1,5GHz lub 1,9GHz oraz 5-calowy wyświetlacz pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Na pokładzie modelu znajdziemy również dwa aparaty – z przodu o rozdzielczości 1,3 Mpix, który można używać jako kamerki, a także z tyłu – o rozdzielczości 5 Mpix. Ocosmos OSC1 może się pochwalić także GPS, 3G, WiFi, klawiaturą QWERTY, wyjściem HDMI, USB, slotem kart microSD oraz 32GB SSD.

Urządzenie działające pod kontrolą Windows 7 ma wymiary 174 x 83,4 x 15,9 mm. Jego bateria, jak zapewnia producent, ma pracować maksymalnie przez dziesięć godzin. Jednak portal UMPC koryguje te dane – według nich akumulator będzie mógł pracować maksymalnie przez siedem godzin.

Ocosmos OSC1 ma się pojawić w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Nie wiadomo czy urządzenie trafi na półki sklepowe w Europie ani jaka będzie jego cena.

źródło

Komentarze

  • spawnn

    Ciekawa opcja, choć nie wierzę nawet w te 7 godzin :P

  • cortesss

    Od 3 cholernych miesięcy, spoglądam na 3 tys zł, które sobie odłożyłem na tablet. 30 lipca miałem urodziny, jakie ja miałem wtedy wizje co do tabletu pod choinką. Śniło mi się na jawie, że to będzie 2 rdzeniowy bydlaczek, naładowany RAM-em po brzegi, z video konferencja gps-em na najnowszym androidzie. I tak śnie śnie śnie, co dzień włażę na różne portale i patrze. Na chińskie cudeńka firm no name, których jak grzybów po deszczu, tylko jakoś ze strony potęg typu Samsung, HTC jakoś dziwnie cicho. Nie, przepraszam, przecież Samsung zrobił taba na przestarzałym procku i androidzie dla komórek. Oddaje honor. Patrzyłem jak google ustawia piernik pod swoimi drzwiami, a tygodnie lecą i jak znam życie, na Wielkanoc coś będę mógł kupić. CAŁY ROK MOŻNA WSADZIĆ W NIE POWIEM CO I WYSTRZELIĆ. ZMARNOWANO 12 MIESIĘCY! NIC NIE MA NA RYNKU- NIC. Patrząc na marketing nawet- jak inne firmy mogą pozwalać, by samsung ładował od tygodni swoje kieszenie pieniędzmi, bo na rynku żadnej konkurencji rozsądnej dla taba nie ma. Albo ze mną się coś dzieje, że widzę rzeczy jakich inni nie widzą, albo to tak ma być, to norma ,że spekulacja goni spekulację a zapowiedź inną zapowiedź. A rynek jak sklepy za komuny- pusty.

  • szkoda że wcześniej tego newsa nie było bo od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem ipoda mam pytanko da się z tego dzwonić ? jak tak to biorę to albo coś podobnego za rok na urodzinki fajna rzecz z win7 na pokładzie mmmmm w cs 1.6 pograć xp

  • Duch

    Windows 7 przy takich parametrach + do tego jeszcze jakaś gra ? Nie nastawiał bym się optymistycznie na granie w coś ciekawego na tym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona