Niskonapięciowe procesory Intela dla tabletów

Wydajny procesor to bardzo ważny komponent wchodzący w skład tabletu internetowego. Niestety, często mamy do czynienia z takimi jednostkami, które najnormalniej w świecie nie sprawdzają się w tego typu urządzeniach. Bez wątpienia można stwierdzić, że najpopularniejszymi chipami w tabletach są ARM Cortex A9 i nVidia Tegra 2. Do tego grona chce teraz dołączyć Intel ze swoimi najnowszymi procesorami z rodziny Oak Trail.

Intel Atom Z670 mają być niskonapięciowymi układami, pobierającymi minimalną ilość energii, co niewątpliwie będzie ich najważniejszą zaletą. Sprzedawane będą producentom sprzętu elektronicznego z preinstalowanymi systemami operacyjnymi. Chip z platformą MeeGo został wyceniony na 25 dolarów. Można się jedynie domyślać, że układ z Windows 7 będzie znacznie droższy.

Intel Atom Z670 będzie należał do najnowszej rodziny procesorów Intel – Oak Trail. Ich prezentacja przewidziana jest na pierwsze miesiące 2011 roku, jednakże dokładna data nie została ujawniona. Najnowsze chipy producenta mają znaleźć zastosowanie także w smartfonach oraz netbookach.

Dobrze, że w końcu producenci komponentów zaczęli dostrzegać zapotrzebowanie na rynku tabletów internetowych na coraz to lepsze procesory i inne podzespoły. To właśnie dzięki nim wkrótce na rynku będziemy mogli mieć do czynienia z jeszcze ciekawszymi urządzeniami.

źródło

Komentarze

  • Ris

    “Chip z platformą MeeGo”
    To jakaś specjalna wersja pod MeeGo, hm…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona