Ważne

Test wytrzymałości ekranu Samsunga Galaxy Tab (wideo)

Jakiś czas temu informowałam, że Samsung Galaxy Tab sprzedawany jest z ekranami pokrytymi specjalną, mega-odporną powłoką Gorilla Glass. Niektórzy ludzie są jak niewierny Tomasz – dopóki nie zobaczą na własne oczy czy faktycznie ten wyświetlacz jest tak odporny, jak reklamują, to nie uwierzą. Stąd też się wziął pomysł na… strzelanie do Samsunga Galaxy Tab.

Pierwsze wideo pokazuje strzał do tabletu i jego wygląd zaraz po wydarzeniu. Niektórzy mogą być lekko zdziwieni, inni – wręcz przeciwnie. Ale zobaczcie sami, bo nie ujawnię czy ekran przetrwał, czy też nie.

Dla porównania warto obejrzeć drugie wideo. Ono pokazuje co stanie się ze szklanką, do której strzeli się z takiej samej broni, jak w przypadku Galaxy Tab.

I jak już obejrzycie oba filmiki – podzielcie się wrażeniami. Zaskoczeni wynikiem obu testów (tzn. na tablecie i szklance)?

Na koniec to, co po prostu musi się zawrzeć w takim wpisie: NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU!

źródło

Komentarze

 • Artur

  Po dźwięku wystrzału łatwo można poznać, że magazynek nie był nabity. Nie sądzę aby chciał wykonać taki test iu siebie w domu na nowiutkim sprzecie kupionym za ciężko zarobione pieniądze. Zresztą przy takiej sile wystrzału urządzenie choć trochę powinno się przesunąć. Sądzę, że ten film to po prostu reklamówka.

  • Katarzyna Pura

   Taką wersję też oczywiście trzeba brać pod uwagę.

 • Artur

  Zresztą na tablecie widać folię ochronną. Gdybym więc uwierzył, że ekran sprzętu jest tak mocny, że nie da się żadnej kuli… to już na folii powinny być ślady.

 • morswin

  Podzielam zdanie Artura , ściema, czy też jak podają internauci “fake” ; nie wiem po co ktoś to robi, żadna kula nie wylatuje z tego pistoletu.

 • Oczekujacy…

  To jest “fake” …. przy tej sile wystrzału jak przedmówca powiedział tablet powinien sie co najmniej poruszyc ,poza tym jest róznica w odgłosie przy strzale do Galaxy dźwięk jest inny jak przy strzale do szklanki taki bardziej “suchy ” czyli sugerować można ze wystrzał bez amunicji taki “pusty” . Kto ma wiatrówke neich to sobie sprawdzi .

  Pozatym takie pistolet na naboje gazowe to tez nie “popierdółka ” i swoją siłę ma .A ten ekran na Galaxy to myślicie ze ile ma mm grubosci ? Musiałby pęknąć . Gorilla glas to nie znaczy ze odporne na punktowe uderzenia , tylko chodzi zapewne o zarysowania ,a tutaj inaczej siły działają .

 • Artur

  No więc wszyscy jednoznacznie zgodzili się ze mną. Nie tzreba było detektywa z dużym zawodowym doświadczeniem, żeby to stwierdzieć.. Ale na chwilę powracając do dźwięków to nie można też odszukać dźwięku kulki obijającej się o czarną taflę ekranu.

 • Oczekujacy …

  No … jakby to tak sie chciało i poddało w odpowiednim oprogramowaniu analizie to by pewnie wyszło szydło z worka .Dzwieku uderzenia tak na “sucho ” mozna nie uswiadczyc bo zbyt bliska odleglosc i moze sie zlewac z dzwiekiem wystrzału …….
  Chciał zapewne zaistniec w necie i zrobił sobie taki filmik ….

 • spawnn

  No tak, fake, a nawet jeśli byłaby to prawda – co z tego? Wytrzymałość na naciski punktowe nie jest zbyt życiowa – jak ktoś chce sprawdzić realną wytrzymałość, to niech spróbuje zarysować ekran nożem, a potem upuścić na beton z wysokości 1-1,5 metra ;p To będzie bardziej życiowe, Bo zbyt często nie strzelam jednak do swoich urządzeń (w sumie to robiłem to tylko raz, ze starym fonem :P)

 • to nie fake samsung ma pole siłowe 2:41 słychać strzały !

 • i jeszcze coś pewnie obrońcy praw szklanek tego kolesia obrzucą filirzankami pozdro xp

 • elgordo

  musi byc wielka bzdura z tym strzelaniem poniewaz niestety mój tablecik upadł z 50 cm na podłogę i się stłukła ta niesamowicie wytrzymała szybka ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona