Ważne

Eken M005. Kolejny tani chińczyk, jaki wkrótce pojawi się na Allegro

Eken M005

Wśród Was na pewno nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby o chińskich, tanich Ekenach z Allegro. To właśnie one w erze coraz bardziej popularnych tabletów internetowych, robiś furorę wśród użytkowników, którzy nie są zbyt wymagającymi konsumentami. Niektórych na pewno ucieszy fakt, iż Eken zaprezentował kolejne dziecko ze swojej rodziny – tym razem nieco bardziej interesujące. Jest nim Eken M005.

Specyfikacja urządzenia zawiera między innymi 8-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, 2GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB dzięki obecności slotu kart microSD oraz WiFi.

Sercem tabletu jest procesor VIA MW8505 o częstotliwości taktowania 533MHz, maj?cy do dyspozycji 128MB RAM. Na jego pokładzie znajdziemy także kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz port USB. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android – niestety, nie jest to 2.2 Froyo, lecz jedna z poprzednich wersji – 1.9, będąca w rzeczywistości Androidem 1.6, spersonalizowanym przez producenta na potrzeby własnego modelu.

Cena Ekena M005 ma wynosić około 90-100 dolarów. Prawdopodobnie niebawem zobaczymy go na Allegro.

Źródło, Źródło

Komentarze

 • “niestety, nie jest to 2.2 Froyo, lecz jedna z poprzednich wersji – 1.9.”

  Nie ma czegoś takiego jak Android 1.9 – po Donut (1.6) przyszedł od razu Eclair (2.0). Opisy chińskich tabletów często zawierają dziwne sformułowania typu Android 1.7, 1.8.2 czy 1.9 – ale to oznacza zwykle, że siedzi tam najwyżej 1.6

  • Katarzyna Pura

   Tomku, też o takiej wersji nie słyszałam, ale jak widać u chińczyków wszystko jest możliwe. Odsyłam do źródeł newsa, które wyraźnie zaznaczają, źe jest to właśnie Android 1.9.

 • spawnn

  Z tego widzę, ekran główny jest trochę zmieniony. Więc pewnie Chińczycy dodali nakładkę jakąś na system i dumne okrzyknęli swój wynalazek Androidem 1.9 (czyli bazą pewnie jest 1.6)

 • maks

  Tak, istnieje 1.9 bo mam go w swoim flytouchu w którym zrobiłem rooma (tak na dole pisze ze jest 1.9)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona