Eken M005. Kolejny tani chińczyk, jaki wkrótce pojawi się na Allegro - Tabletowo.pl
Ważne

Eken M005. Kolejny tani chińczyk, jaki wkrótce pojawi się na Allegro

Tabletowo.pl Eken M005. Kolejny tani chińczyk, jaki wkrótce pojawi się na Allegro Chińskie Nowości

Wśród Was na pewno nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby o chińskich, tanich Ekenach z Allegro. To właśnie one w erze coraz bardziej popularnych tabletów internetowych, robiś furorę wśród użytkowników, którzy nie są zbyt wymagającymi konsumentami. Niektórych na pewno ucieszy fakt, iż Eken zaprezentował kolejne dziecko ze swojej rodziny – tym razem nieco bardziej interesujące. Jest nim Eken M005.

Specyfikacja urządzenia zawiera między innymi 8-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, 2GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB dzięki obecności slotu kart microSD oraz WiFi.

Sercem tabletu jest procesor VIA MW8505 o częstotliwości taktowania 533MHz, maj?cy do dyspozycji 128MB RAM. Na jego pokładzie znajdziemy także kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz port USB. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android – niestety, nie jest to 2.2 Froyo, lecz jedna z poprzednich wersji – 1.9, będąca w rzeczywistości Androidem 1.6, spersonalizowanym przez producenta na potrzeby własnego modelu.

Cena Ekena M005 ma wynosić około 90-100 dolarów. Prawdopodobnie niebawem zobaczymy go na Allegro.

Źródło, Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona