Ważne

6,6-calowy ekran IPS od Hitachi dla tabletów

ekran IPS od Hitachi

Jak wiecie, tablet internetowy składa się z wielu różnych komponentów. Najważniejszym z nich jest oczywiście dotykowy ekran, bez którego urządzenie nie mogłoby istnieć. Tak, jak Apple zamawia wświetlacze do iPada od LG, tak inni producenci muszą sobie radzić podobnie. Nic więc dziwnego, że Hitachi wziął się do produkcji ekranów przeznaczonych właśnie do tabletów internetowych.

Zaprezentowane na targach CEATEC 2010, odbywających się w Japonii, wyświetlacze IPS od Hitachi mają przekątną 6,6-cali i rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli. Ekrany oferują kontrast na poziomie 800:1, jasność 400 nitów, proporcje 4:3 oraz 302 piksele na cal czyli podobnie, jak w iPhonie 4, gdzie jest 326ppi (ang. pixel per ich – pikseli na cale).

Dla porównania, iPad posiada 9,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 i może się pochwalić 132ppi. Co ciekawe, w Samsungu Galaxy Tab wartość ta jest większa – 169ppi.

Na razie nie wiadomo kiedy będziemy mogli znaleźć na rynku tablety internetowe z ekranami od Hitachi. Miejmy nadzieję, że na ten moment nie przyjdzie nam zbyt długo czekać.

Źródło

Komentarze

  • domator

    Uuu… widzę z matematyką na bakier jesteśmy :-)

    • Katarzyna Pura

      Haha, dzięki Domator! :) Co prawda matematykę zostawiłam za sobą i nie mam z nią obecnie praktycznie nic wspólnego, to jednak ta pomyłka wynikała raczej z chęci szybkiego napisania newsa… :p

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona