Sharp Galapagos: jeszcze e-reader czy już tablet? (wideo) - Tabletowo.pl

Sharp Galapagos: jeszcze e-reader czy już tablet? (wideo)

Tabletowo.pl Sharp Galapagos: jeszcze e-reader czy już tablet? (wideo) Nowości

Na jednej z japońskich stron można przeczytać, że najnowsze urządzenia, o których teraz będzie mowa to „media tablets”, choć niektóre źródła nazywają je czytnikami książek elektronicznych. Jak dla mnie, to pełnosprawne tablety internetowe… Dlatego skupię na nich Waszą uwagę.

A mowa o najnowszym sprzęcie firmy Sharp, zaprezentowanym dziś w Tokio. Są to dwa modele identycznie nazwane Galapagos, różniące się wielkością ekranu – bardziej mobilny ma 5,5-calowy (1024 x 600 pikseli), a sporo większy – 10,8-calowy (1366 x 800 pikseli).

Tabletowo.pl Sharp Galapagos: jeszcze e-reader czy już tablet? (wideo) Nowości

Mniejsza wersja może się pochwalić znanym z niektórych telefonów komórkowych trackballem. Urządzenie zostało stworzone przede wszystkim do czytania internetowych wydań gazet, magazynów czy książek.

Oba modele Sharp Galapagos zostały wyposażone w WiFi oraz pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android – niestety, na razie nie wiadomo w której wersji.

Na razie cena Sharp Galapagos nie została ujawniona.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona