Ważne

Sharp Galapagos: jeszcze e-reader czy już tablet? (wideo)

Sharp Galapagos

Na jednej z japońskich stron można przeczytać, że najnowsze urządzenia, o których teraz będzie mowa to “media tablets”, choć niektóre źródła nazywają je czytnikami książek elektronicznych. Jak dla mnie, to pełnosprawne tablety internetowe… Dlatego skupię na nich Waszą uwagę.

A mowa o najnowszym sprzęcie firmy Sharp, zaprezentowanym dziś w Tokio. Są to dwa modele identycznie nazwane Galapagos, różniące się wielkością ekranu – bardziej mobilny ma 5,5-calowy (1024 x 600 pikseli), a sporo większy – 10,8-calowy (1366 x 800 pikseli).

Mniejsza wersja może się pochwalić znanym z niektórych telefonów komórkowych trackballem. Urządzenie zostało stworzone przede wszystkim do czytania internetowych wydań gazet, magazynów czy książek.

Oba modele Sharp Galapagos zostały wyposażone w WiFi oraz pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android – niestety, na razie nie wiadomo w której wersji.

Na razie cena Sharp Galapagos nie została ujawniona.

Źródło

Komentarze

  • Spawnn

    Hmm, jako że to nazywają media/e-book readerem to podejrzewam, że bebechy będą raczej słabe, ale czas pracy na baterii powinien być bardzo dobry. No najważniejszy będzie stosunek cena/możliwości.

    Choć to co prezentowali na filmikach wyglądało mi na koncepcyjne prezentacje niż realne działanie (za szybko reaguje, prawie szybciej od ruchu palca :P)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona