Ważne

Wokół Tabletowo.pl – część pierwsza

Cześć! Jak zapewne sami odczuwacie, liczba użytkowników śledzących w miarę regularnie tabletowo.pl z dnia na dzień rośnie. Da się to zauważyć przede wszystkim w zamieszczanych przez Was komentarzach, wywołujących czasem ciekawe dyskusje (tu szczególne pozdrowienia dla Cortess i Spawnn). W związku z tym szukuje się kilka zmian na naszym blogu. Chcecie się dowiedzieć czegoś nowego? No to już… :)

Strona powstała w początkowych tygodniach czerwca, więc już niebawem minie cztery miesiące jak jest mi dane dla Was pisać. Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, piszę na kilku stronach internetowych, a tabletowo jest moim najukochańszym, najmłodszym dzieckiem, w którego rozwój wkładam najwięcej serca i czasu. No właśnie – czasu. Niestety, niebawem rozpocznie się rok akademicki i tego czasu będę mieć coraz mniej (prośba do uczelni: proszę o w miarę “ludzki” plan :p). W miarę możliwości w dalszym ciągu będę chciała, by pojawiało się tu kilka newsów dziennie. Jednak jeśli jest ktoś, kto chciałby bezinteresownie (zaznaczam, bezinteresownie) wspomóc tabletowo swoim piórem – chętnie powitam go w redakcji.

Ale brak czasu to nie jedyna rzecz, którą chciałam dzisiaj poruszyć. Na półrocze istnienia strony (może wcześniej, zobaczymy) planuję zmianę layoutu (pewnie logo też) tak, by był dla Was jak najciekawszy. I tu pytanie do Was: jak chcielibyście, by w przyszłości wyglądało tabletowo? Wszelkie uwagi – zarówno w sprawie logo, jak i wyglądu bloga, jeśli będą oczywiście konstruktywne, będę brała pod uwagę.

Sprawa kolejna: co myślicie o forum? Jak już wspomniałam na początku wpisu, coraz częściej udzielacie się pod newsami, co mnie oczywiście bardzo cieszy, bo wiem, że to co robię, nie idzie las. Ale może chcielibyście mieć osobne miejsce do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat tabletów (i nie tylko)?

Niebawem także pojawi się na stronie ułatwiona możliwość podsyłania mi tematów na newsy, bo coraz częściej zdarza się, że na skrzynkę mailową dostaję ciekawe maile od Was. Muszę jedynie przemyśleć jak to ma wyglądać, żeby Wam się podobało.

Jeśli macie jakiś pomysł w jaki sposób rozreklamować tabletowo (bez udziału zbyt wielu środków pieniężnych), albo chcielibyście to zrobić – bardzo do tego zachęcam A skoro już o pieniądzach mowa, na stronie jakiś czas temu pojawiła się googlowska reklama adsense. Nie chcę Wam utrudniać nią życia, ale sami wiecie, że tabletowo jest moim hobby, do którego nie chciałabym dokładać (a serwer i domena kosztują). Nie denerwujcie się, że na stronie(i pewnie będą) reklamy, ale z czegoś trzeba mieć na te opłaty.

Jak już wspomniałam w którymś z komentarzy, chciałabym, żeby tabletowo było miejsce przyjaznym przede wszystkim dla Was, użytkowników. Dlatego też proszę o zachowanie kultury w wymienianiu się swoimi poglądami w komentarzach i o zwracanie się do mnie, jeśli zachodzi taka potrzeba – per ty.

Trochę się rozpisałam, ale jak już zdążyliście zauważyć – u mnie to już normalne. Jeśli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia, zachcianki – proszę o tym wszystkim pisać w komentarzach.

I na koniec jeszcze jedno pytanie: chcecie aby takie wpisy, jak ten dzisiejszy, pojawiały się od czasu do czasu na stronie?

PS. Pewnie o czymś zapomniałam wspomnieć, ale jak sobie przypomnę, to kiedyś dam znać ;)

Komentarze

 • cortesss

  Dziękuję :* , najlepiej by było więcej informacji…tylko skąd je brać skoro producenci przespali ten rok

 • Spawnn

  także chylę czoła i miło mi ;)

  Co do pomysłów i zmian – sama forma mi się podoba – newsy na bieżąco, a do tego mogę przejrzeć najnowsze komentarze (czy coś się pojawiło). Jedyne usprawnienie to mogłaby być możliwość logowania na stronie i zapamiętania użytkownika (te antyspamowe dodawanie mnie nie boli, ale ogólnie miło jest mieć zaklepanego nicka itp.). Forum na razie chyba bym odradził, podejrzewam że zbyt poruszenia nie wywoła, na razie dopiero co rozkręcamy się w komentarzach ;) Jedyne co byłoby super, choć to raczej trochę pracochłonne – to baza dostępnych tabletów, najlepiej zacząć jak najprędzej, bo jest ich mało, a potem tylko dodawać kolejne jak będą powstawać. Bo teraz to trzeba szukać po blogu, a tam czasem się mieszają plotki z ostateczną specyfikacją i ogólnie nie można tak na luzie “przejrzeć” co to na rynku mamy/będziemy mieć.

  Myślałem już wcześniej o ewentualnej popróbowaniu sił redakcyjnych, ale też się wstrzymam na razie, bo od października 2 kierunki mam ciągnąć, więc nie wiem czy będę miał czas nawet na sen :P

 • cortesss

  Jezu to znowu On :D… czesc Spawnn . Podpisuje sie pod wszystkimi uwagami tego Pana :p w dniu dzisiejszym.

 • Buddy

  Forum raczej nie. Jestem raczej za stylem blogu niż portalu. Właściwie to wszystko mi się podoba takie jak jest :) Gdyby już trzeba było zmienić layout to celowałbym w bardziej żywe kolory

 • mor?win

  Popieram kolegę Spawnna , logowanie na stronie i zapamiętywanie użytkowników byłoby ok; reklamy nie są zbyt uciążliwe i nikt nie liczy na to że będziesz, Kasiu, do interesu dokładać ze swojej kieszeni:-)

  A i jak już rynek okrzepnie to fajnie byłoby od czasu do czasu przeczytać test jakiegoś tabletu czy chociażby wrażenia jakiegoś z użytkowników ; choć nie wiem czy to możliwe.

  Pozdrawiam Panią Redaktor i dużo wytrwałości życzę.

 • seoi

  Od jakiegoś miesiąca tutaj zaglądam i właściwie to nie zmieniałbym za dużo w formie przekazywania informacji.
  Logo faktycznie można by stworzyć by być lepiej rozpoznawanym, ale forum może być cężkie do nadzorowania + te wszystkie pytania w stylu “kto może mi powiedzieć” + odpowiedzi w stylu “to nie jest miejsce na to pytanie” :)
  Przydał by się na pewno dział poświęcony szczegółowym recenzjom sprzętu, na którym czytelnikom strony udało się położyć ręce. I właściwie to wszystko.
  Templatka jak to templatka, można zmienić zawsze.

  Pozdrawiam

 • ja bym tu tylko dodał odnośnik do forum i tematy w stylu “dla świeżaków” “nowy firmware” “czy sie opłaca?” no i by było fajnie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona