Chińczyk MAG Digital iMito iM7

MAG Digital iMito iM7

Dawno żadna chińska firma nie pochwaliła się produkcją tabletu internetowego, który mógłby nas zainteresować. W końcu jednak MAG Digital zaprezentowała urządzenie o nazwie iMito iM7, działające pod kontrolą Androida 2.1. Czy oprócz googlowskiego systemu może się pochwalić ciekawymi parametrami?

Może nie jest aż tak super, jak byśmy chcieli, ale tragedii też nie ma. iMito iM7 został wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli – sęk w tym, ęe ekran jest rezystancyjny…

Sercem urządzenia jest procesor ARM11 TeleChips 8902 o częstotliwości taktowania 800MHz, a na jego pokładzie znajdziemy między innymi 256MB RAM, od 2GB do 32GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix.

Tablet został także wyposażony w WiFi, USB, baterię o pojemności 1400 mAh o niewiadomej wytrzymałości oraz umożliwia odtwarzanie wideo w jakości Full HD (1080p). Jak już wspomniałam, urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1.

Na razie nie wiadomo kiedy tablet pojawi się w sprzedaży ani jaka będzie jego cena.

Źródło

Komentarze

 • morświn

  Ostatnio prawie każdy news kończy się stwierdzeniem:
  “Na razie nie wiadomo kiedy tablet pojawi się w sprzedaży ani jaka będzie jego cena” :-)

  Rozumiem jednak że rynek jeszcze w powijakach , każda firma chce tablet w swojej ofercie, a że kupić go nie można to już inna sprawa:-)

  Jak dla mnie to parametry trochę za słabe – mówię o rozdzielczości i charakterystyce ekranu (rezystancyjny)

  • Katarzyna Pura

   No dokładnie. Wolałabym pisać, że tablet pojawi się konkretnie w danym miesiącu, ale skoro firmy nie podają kiedy, to przecież nie będę zmyślać… :)

 • Spawnn

  1400 mAh to ja mam w komórce… pewnie 2-3 h na baterii, ciągle pudło ;p Choć w sumie jako domowy tablet byby ok – na kablu trzymany 90% czasu, odłączany tylko jak zmieniamy pokój, albo na krótkie wyjście, w sumie jakby był mega tani, to jeszcze jeszcze.

 • hellypton

  iMito czyli iMitacja…
  Najbardziej przeraża mnie rezystancyjny wyświetlacz o bardzo marniutkiej rozdzielczości i bateria jak w telefonie.

  Reszta by jeszcze przeszła, gdyby cena była niewielka.

 • Maciej

  Cena została podana, 150$. Niestety ilość RAM dyskwalifikuje, chociaż istnieje możliwość rozbudowy do 512 MB.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona